WSTĘP

No i siup ;) Oto przed Wami drugi numer KZ. Chociaż zaraz, zaraz... przecież to nasz pierwszy występ bezpośrednio na Cover CD, wypadałoby zatem napisać co nieco dla "nowych". Magazyn KZ jest zinem poświęconym dziedzinie sztuki jaką niewątpliwie jest komiks. Znajdziecie tu zatem recenzje ostatnio wydanych albumów, wywiady z twórcami, raporty z konwentów, i mnóstwo innych atrakcji. Myślę, że nikogo tu nie zaskoczyłem - wszak już napis na nagłówku głosi: "magazyn miłośników komiksu" - jeśli jednak trafiłeś tu przez całkowity przypadek, szanowny maniaku gier komputerowych, to nie wyłączaj czym prędzej tej strony lecz spokojnie przejrzyj jej zawartość, a być może przekonasz się "What is the KOMIX" ;)

No, ale przejdźmy do konkretów: czyli treści. Tematem przewodnim tego numeru jest Grzegorz Rosiński i jego twórczość. Jest to związane ze zbliżającym się terminem wydania kolejnego albumu Thorgala, który w chwili gdy czytacie te słowa jest już na rynku. Co dalej? Zmiany, zmiany, zmiany. Ponieważ teraz wychodzimy bezpośrednio na Cover CD miejsca jest jakby troszkie więcej ;) Tak więc zgodnie z obietnicami: więcej grafiki (zarówno w artykułach jak i w Galerii), poza tym nowe działy oraz więcej artów.

Ten numer KZ ma wielkość aż 1,5 MB co jest ogromnym postępem biorąc pod uwagę poprzedni limit miejsca (300kb). Ale zgromadzenie takiej ilości materiału nie byłoby rzecz jasna możliwe bez porządnej ekipy redakcyjnej. Tu przybyło sporo świeżej krwi, numer który oglądacie przygotowywało 12 osób. Muszę przyznać, że na samym początku nie spodziewałem się że uda się zebrać tylu pasjonatów chętnych do regularnej pracy - a jednak. Cóż, mam nadzieje, że zapał nie zgaśnie w nas tak szybko jak się pojawił i że stale będziemy Wam dostarczać dobry i interesujący magazyn. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić do lektury.

Jaq

 

SPIS TREŚCI

Nowości wydawnicze stycznia

 

GRZEGORZ ROSIŃSKI
temat numeru

Wywiad z Grzegorzem Rosińskim

Artysta piórem silny

Historia Thorgala

 

MAGAZYN

Andreas - sylwetka autora

Rork - komiks wyjątkowy

XIII

Kurtura i sztuka

X-Men - mutanci Marvela

Jay i Cichy Bob Kontratakują - recenzja filmu

Po francusku, czy normalnie?

 

IMPORT

Universum Incala

Ronin

Elektra Lives Again

Braki w polskich Spawnach

 

RECENZJE

Rork - Cmentarzysko katedr

Lanfeust z Troy - Zamek Or Azur

48 Stron - the director's cut

Usagi Yojimbo - Daisho

Drapieżcy I

Armada - Talizman demonów

Cygan - Dzień Cara

Piotruś Pan - Opikanoba

Asterix i Latraviata

Tytus, Romek i A'Tomek księga XXVII

Jeż Jerzy - Nie dla dzieci

Hobbit

Kupidyn - Pierwsze strzały

Wiedźmin - dwutomowa reedycja

 

POSTACIE

Wolverine

Venom

 

GALERIA

Prace Mateusza Kołka

Humor rysunkowy

 

INTERNET

Linki

 

STOPKA

Skład redakcji, prawa autorskie