Venom

Nazwisko : Brock  
Imię : Eddie  
Wzrost: 6 stóp 3 cale 
Waga: 260 funtów 
Oczy: niebieskie 
Włosy: jasno-czerwone 
Zawód: dziennikarz  

Pierwszy występ
(Symbiot) Secret Wars I #08 (1984)
(Venom)  Amazing Spider-Man (Vol. 1) #299

Historia:
Wszystko zaczęło się od Beyondera. Tajemnicza istota, która urządziłą własne igrzyska pomiędzy superbohaterami a superłotrami sprowadziła na obcą planetę wielu nad-ludzi, w tym Spider-Mana. Tam właśnie odkrywa on tajemniczą maszynerię, która regeneruje jego kostium. Dopiero po powrocie na ziemię okazuje się, że ów kostium jest symbiotyczną istotą. Spider-Man zwraca się o pomoc do Reeda Richardsa z Fantastic Four, który odkrywa, że symbiont próbuje przejąć kontrolę nad Peterem. W początkowo bezowocnej walce z symbiotem, Peter odkrywa, że jest on nadwrażliwy na ultradźwięki. W akcie desperacji postanawia zniszczyć go dźwiękami kościelnego dzwonu, sam narażając życie. Symbiot okazuje jednak oznaki uczuć - zamiast uciec i pozostawić Petera na śmierć ratuje go, sam przy tym ginąc. A przynajmniej tak by się wydawało.

Eddie nie był dobrym reporterem - pracował w Daily Globe zacharowując się do momentu, gdy odkrył temat na nagrode Pulitzera. Tajemniczy zabójca, Sin Eater, postanowił spisać swoje dzieje wybierając Eddiego na swego poręczyciela. Brock stał się natychmiast sławny. Niestety, wszystko zostało zaprzepaszczone, gdy Spider-Man złapał Sin Eatera i okazało się, że człowiek, którego życie opisywał Brock jest oszustem. Eddie natychmiast stracił wszystko. Planując popełnić samobójstwo idzie pomodlić się do kościoła. Tam styka się z symbiotem, który wyczuwając ziejącą od niego nienawiść do tej samej osoby postanawia połączyć się z nim. Powstaje istota, będąca dwoma w jednym (określa siebie jako "my") - Venom.

Okazał się on najniebezpieczniejszym przeciwnikiem pająka. Ponieważ symbiot był częścią pająka, zmysł niebezpieczeństwa nie uprzedza Petera o jego atakach. Kierując się chorym poczuciem honoru, Venom chroni niewinnych, pragnąc jednocześnie zjeść mózg Petera :) W czasie ich starć wielokrotnie symbiot ratuje życie Brockowi poświęcajac się, żeby ten mógł żyć. Za każdym razem jednak śmierć symbiota była tylko swoistym samoleczącym letargiem. Podczas jednej z ucieczek z więzienia symbiot rozmnaża się, pozostawiając młodego w celi Eddiego. Ten łączy się z Cassidym, psychopatycznym mordercą, tworząc Carnage'a (The Amazing Spider-Man v1 #361-362). Wielokrotnie Venom i Spider-Man łączyli swe siły, aby pokonać szaleńca. Po wielu starciach ze Spider-Manem Venom zostaje nagle "oświecony" przez Ann Weying (The Amazing Spider-Man v1 #374-375), swoją byłą żonę - rolą Spider-Man jest obrona niewinnych. Od tego czasu Venom pozostawia Petera w spokoju zmieniając się w zabójczego pogromcę zbrodni. W tym czasie zostaje porwany przez tajną organizację, która postanawia sklonować symbiota tworząc własną mini armię (Leather Protectors). Eddie po ucieczce zabija większość z nich. Podczas jednej z walk z przestępcami (Sinner Takes All), wmieszana zostaje w nią była żona Eddiego. Aby przeżyć, symbiot chwilowo opuszcza Brocka i łączy się z Ann, co powoduje załamanie nerwowe, pogorszające się z czasem. Miesiące później (The Amazing Spider-Man v2 #19), kiedy Ann widząc w oknie Spider-Mana w czarnym kostiumie, dostaje ataku paniki, który kończy się jej śmiercią. Eddie winiąc za wszystko Petera przysięga mu zemstę.

Komiks:
Postać Venoma od razu zyskała wielką popularność. Jeden z najbardziej zabójczych przeciwników Spider-Mana zdobyl nawet na ponad dwa lata własny tytuł, nie wspominając nawet o ogromnej wręcz ilości mini serii i wydań specjalnych dotyczących zarówno jego walk z Carnagem jak i pojedynków z innymi symbiotami. Teraz powoli odzyskuje utracone miejsce w galerii nie-sław swoim powrotem na drogę zemsty. Oby mścił się nam długo i krwiście :))

Bonus:
Czy wiecie, że Ziemia przeżyła inwazję symbiotów? Co byście zrobili, gdyby każdy czlowiek został owładnięty symbiotem, a jedyny ratunek wiódł przez współpracę z największym wrogiem? Spider-man & Venom vs tysiace symbiotów? To jest to :))

na podstawie www.marvel.com

Klos