Lanfeust - Zamek Or Azur

Trzeci album sagi o przygodach młodego bohatera i jego przyjaciół, nosi tytuł "Zamek Or Azur". Opowiada o tym, jak wiedziona chęcią odnalezienia legendarnego miecza z rękojeścią z kości Magohamotha drużyna, pod wodzą Lanfeusta, trafia do Hedulii, niespokojnej krainy w której trwa nieustanna walka o władze pomiędzy walczącymi ze sobą baronami.

Niestety, nasi bohaterowie znajdą się w samym centrum wojny, jakiej jeszcze Hedulia nie widziała. A czas nagli, tym bardziej, że w posiadanie miecza chce wejść także Thanos, pirat który podobnie jak Lanfeust w zetknięciu z relikwiami Magohamotha, obdarzany jest mocą absolutną. Zwycięstwo Thanosa w tym wyścigu, oznaczać będzie dla świata Troy śmiertelne niebezpieczeństwo...

"Lanfeust z Troy" to seria francuska seria komiksowa, autorstwa panów Arlestona i Tarquina, która na macierzystym trudnym rynku zdobyła liczną rzesze wielbicieli. Ta opowiedziana z humorem historia fantasy, budzi skojarzenia z inną francuską serią fantasy - "Pellisą", autorstwa Regisa Loisela i Serge'a Le Tendra (wydanej u nas kiedyś w magazynie "Fantastyka-Komiks" ). Trzeci tom przygód młodego bohatera i jego przyjaciół : Trolla Hebiusa, sióstr C'ixi i C'ian oraz Mistrza Nikoleda, przynosi kolejną porcję zdarzeń nie tracąc nic, z walorów dwóch pierwszych części, a całość historii jak zwykle doprawiona jest dawką charakterystycznego humoru. Cóż można jeszcze dodać na temat tego komiksu? Chyba to, że przyjemnie jest znowu znaleźć się w magicznym świecie Troy i poznać kolejne perypetie Lanfeusta i jego towarzyszy.

aegirr

 

Scenariusz: Arleston
Rysunki:   Tarquin
Wydawca: Egmont Polska
format A4 cena 15,90