Drapieżcy I

"Drapieżcy" to seria komiksowa autorstwa  panów Dufaux (scenariusz) i Mariniego (rysunki), która łączy w sobie wątki kryminału i horroru. Akcja tego mrocznego komiksu rozgrywa się w Nowym Yorku.W pierwszym albumie tej serii poznajemy główną bohaterkę,  panią porucznik Victoria (Viki) Lenore, która wraz z detektywem Spiaggim prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych zabójstw. Cechą wspólną wszystkich morderstw jest to, że wszystkie ofiary zostały pozbawione krwi, a co dziwniejsze, wszystkie miały narośle za prawym uchem, przebite srebrnymi szpilami. Prowadzone przez Lenore i Spiaggiego śledztwo, prowadzi do bardzo zaskakujących rezultatów. Okazuje się bowiem, że w sprawy zabójstw zamieszani są wysocy urzędnicy i politycy. Ale to i tak dopiero czubek "góry lodowej", z którą przyjdzie się zmierzyć pięknej pani porucznik Akcja rozwija się szybko i dużo w niej zaskakujących wypadków. Lenore odkrywa, że wokół niej czai się zdrada, a ona sama stoi w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa.

Do mrocznego klimatu komiksu, znakomicie pasują rysunki Enrico Mariniego (jest on też autorem rysunków do serii Cygan). Szczególne wrażenie robią Draco i Cammilla (rodzeństwo), ze swoimi idealnymi ciałami i posągowymi twarzami, na których rzadko kiedy odmalowują się jakieś emocje. Duże wrażenie robi scena w której Camilla z kamienną twarzą podcina gardło swojemu kochankowi. Cóż, trochę to drastyczne, ale przecież komiks przeznaczony jest dla dorosłych czytelników.

Czymże jednak byłyby same rysunki bez fabuły. To ona właśnie decyduje o tym, że ten komiks jest pozycją, która zdecydowanie wyróżnia się z tłumu innych tytułów. Ciężko jest stworzyć fabułę, która będzie miała swój niepowtarzalny, mroczny klimat. Jednak Dufaux’owi udało się to znakomicie. Zdecydowanie polecam.

aegirr

 

Scenariusz: Dufaux
Rysunki:  Marini
Wydawca: Egmont
format A4 cena 17,90