Armada - Talizman demonów

Czwarta już część wydawanego przez Egmont francuskiego cyklu Armada, nosi tytuł "Talizman Demonów". Tym razem Navis, główna bohaterka, trafia na egzotyczną planetę o nazwie Hurumaru.

ej towarzyszami w tej wyprawie są : hulaka Komerin ,wyglądający trochę jak średniowieczny rycerz Juaiz, tajemniczy Triktajdaj i Bobo - Prols, którego Navis poznała w pierwszej części cyklu. Ich misją jest odnalezienie, zaginionych obserwatorów, wysłanych na Hurumaru, w celu oceny jej przydatności dla Armady. Nieoczekiwanie nasi bohaterowie wpadają w sam środek lokalnego konfliktu, pomiędzy pięcioma rasami rządzącymi planetą, a ich niewolnikami Eskotami, którzy walczą o niepodległość.

"Talizman demonów" odkrywa przed czytelnikiem kolejne oblicze Armady. Po świecie, który przypominał nieco Ziemię z lat 30-tych (album "W trybach rewolucji"), mamy teraz okazję zapoznać się z Hurumaru, krainą przypominająca światy fantasy. A wszystko to opatrzone jak zwykle miłą dla oka kreską Philipa Buchet’a (ach ta Navis ;>).

Jako ciekawostkę dodam, że już na pierwszych stronach albumu Navis wdaje się w bójkę, a w trudnej sytuacji pomaga jej tygrysica Hayo (która została zabita w pierwszym albumie serii). Jak to możliwe - no cóż, wszystko wyjaśnia się pod koniec albumu ;>.

aegirr

 

Scenariusz: J.D.Morvan  
Rysunki: P.Buchet
Wydawca: Egmont
cena 16,90 A4