WSTĘP

Witam wszystkich.

Na początek kilka słów wyjaśnienia. Pierwotnie numer miał ukazać się 1 lipca, ale z przyczyn nie do końca od nas zależnych byliśmy zmuszeni przesunąć premierę o kilka dni. Mam jednak nadzieję, że zawartość tego numeru w pełni wynagrodzi Wam czekanie. Kolejne KZ-y będą już zawsze ukazywały się "na początku miesiąca".

Doszło do kolejnych zmian w redakcji. Opuścił nas Błażej, a Jim uzyskał status "stałego współpracownika". Obiecał jednak, że będzie wspomagał KZ swoimi tekstami i, o czym możecie się przekonać, obietnicy dotrzymuje. Obu rzecz jasna bardzo dziękuję za wkład w tworzenie magazynu. Nie znaczy to jednak, że redakcja się zmniejszyła, gdyż w tym numerze debiutują: Błendny Komboj, Kurczak i xionc. A to nie koniec.

Co w tym numerze? Przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek, ale po kolei. Tematem tego KZ uczyniliśmy Andreasa - twórcę w Polsce niezwykle popularnego. Za cały projekt odpowiedzialny był wilk, a poza nim teksty popełnili również 2dope, aegirr i xionc. Zapewniam, że jest co czytać.

Dalej znajdziecie coś nowego - a mianowicie "Special", czyli jak sama nazwa wskazuje coś specjalnego ;) W związku z zejściem z rynku, firmy TM-Semic/Fun-Media zdecydowaliśmy się poświęcić jej oddzielny materiał. Znajdziecie w nim artykuł samego Arka Wróblewskiego, który opowie o pracy w TM/FM, przygotowaną przez Komboja listę najciekawszych tytułów wydanych przez TM-Semic, tabelkę zbierającą wszystkie komiksy z tego wydawnictwa (pot i łzy wylewali dieFarbe, tiall i niżej podpisany) oraz wykres autorstwa dieFarbe. To taki nasz swoisty "tribute" dla wydawcy, który w trudnych dla komiksu chwilach dostarczał nam co miesiąc zeszyty z przygodami niezłomnych bohaterów. Dziękujemy.

Do lipcowego VIP roomu zaprosiliśmy Przemka Wróbla - szefa Mandragory. To być może jedyna okazja, by zobaczyć jak "władca Mandry" radzi sobie z ołówkiem...

I już przechodzimy do Magazynu. Mamy kolejną porcją nowości z USA przygotowaną przez Klosa, hans zastanawia się nad kwestią Boga w Kaznodziei, znalazło się też miejsce dla kolejnego suplementu do artykułu o sklepach komiksowych - tym razem sytuację w Krakowie przedstawiają Błendny Komboj i nasz czytelnik - nori. 2dope prezentuje nieznaną u nas, a wartą poznania serię Garulfo, ja piszę o nadchodzących: Lidze Niezwykłych Dżentelmenów i tytułach z wydawnictwa Crossgen. Dr_Greenthumb wziął na warsztat kolejny tytuł autorstwa Ellisa - serię "Strange", zaś mykupyku rusza z nowym cyklem "Ameryka inaczej", w którym będzie przybliżał komiksy, o których w naszym kraju mało kto słyszał. Błendny Komboj rozwodzi się nad "Signal to Noise", a Seba przybliża postać Supergirl. Uff... Musicie przyznać, że ten numer dosłownie pęka w szwach.

Na koniec mamy jak zwykle recenzje. I tu aż dwie zmiany. Postanowiliśmy udoskonalić system oceniania poszczególnych tytułów i tak, po każdej standardowej recenzji znajdziecie kilka zdań komentarza innych członków redakcji, a ponadto zdecydowaliśmy się opisać nasze komiksowe preferencje, abyście mieli rozeznanie, w jakich tytułach dani redaktorzy gustują. Tzw. "profile" znajdziecie pod każdą recenzją (obok podpisu) oraz w stopce.

To chyba wszystko. Sierpniowy numer już powstaje i jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli dokonają się w nim kolejne zmiany. Planujemy udoskonalić stronę graficzną magazynu i liczymy na pojawienie się (na stałe) osóbki, która na zawsze odmieni oblicze KZ.

Udanych wakacji.

Sławek "pookie" Kuśmicki


Jeszcze drobne ogłoszenie:

Redakcja KZ poszukuje osób zainteresowanych pisaniem tekstów i recenzji tytułów mangowych. Zainteresowanych nawiązaniem współpracy z nami proszę o kontakt.

 

SPIS TREŚCI

Lista przebojów czerwca

 

ANDREAS
temat numeru

Biografia Andreasa
Piotr "wilk" Skonieczny

Bibliografia Andreasa
Piotr "wilk" Skonieczny

Rork
Piotr "wilk" Skonieczny

Capricorne - astrolog w mistycznych oparach kryminału
Tomasz "aegirr" Brzozowski

Arq - opowieść o Dwóch Światach
Arek "xionc" Krolak

W kreskach szaleństwa: Cromwell Stone
Przemek "2dope" Siepsiak

 

SPECIAL
TM-Semic/Fun Media

Bez zakończenia
Arek Wróblewski

Spis i zestawienie

Top 20 by TM-Semic
Piotr "Błendny Komboj" Sawicki

 

VIP ROOM

Jakość to drugie ja Mandragory
wywiad z Przemkiem Wróblem

 

MAGAZYN

League of Extraordinary Gentlemen
Zabawy Pana Moore'a

Sławek "pookie" Kuśmicki

Fantasy z CrossGenu
Sławek "pookie" Kuśmicki

Ennis kaznodzieją
czyli jego spojrzenie na kwestie religijne

Damian "hans" Handzelewicz

Supergirl
Sebastian "Seba" Pestka

"Zatrzymać mężczyznę w zielonym!"
czyli moich sześć pigułek z suszonych żab

Przemek "2dope" Siepsiak

Sygnał ginący w szumie
Piotr "Błendny Komboj" Sawicki

Warren Ellis przedstawia:
Z pamiętnika psychopaty

Piotr "Dr_Greenthumb" Sujka

Nowości z USA
Tomasz "Klos" Kłos

Ameryka inaczej
Adam "mykupyku" Gawęda

Sklepy komiksowe - suplement 2: Kraków
Piotr "Błendny Komboj" Sawicki i nori

 

RECENZJE

"100 naboi" tom 5: "Stracone jutro" cz. 1
Tomasz "Jim" Kontny

"30 dni nocy"
Tomasz "Jim" Kontny

"Aria" tom 1: "Ucieczka Arii" i tom 2: "Góra Czarnoksiężników"
Jakub "Tiall" Syty

"Dylan Dog" tom 66: "Partia ze śmiercią"
Tomasz "Jim" Kontny

"Eden, It's an Endless World!" tom 5
Jakub "Tiall" Syty

"Hellboy" - "Prawa ręka zniszczenia"
Wojciech "dieFarbe" Garncarz

"Lanfeust z Troy" tom 6: "Cesarzowa C'ixi"
Tomasz "aegirr" Brzozowski

"Morderstwa i tajemnice"
Piotr "Dr_Greenthumb" Sujka

"Obywatel w palącej potrzebie"
Paweł "Kurczak" Zdanowski

"Strefa Śmiechu" nr 1: "Jeremi" tom 1
Sławek "pookie" Kuśmicki

"Usagi Yojimbo" księga 12: "Ostrze bogów"
Damian "hans" Handzelewicz

"Wayne Shelton" tom 2: "Zdrada"
Jakub "Tiall" Syty

 

INTERNET

Linki

 

STOPKA