Nowości z USA

Witam ponownie w kąciku samoobsługowym prowadzonym przez Klosa :D Bardzo się cieszę, że rubryka ta przypadła wam, drodzy komikso-maniacy, do gustu :) Tak więc oto dziś kolejna porcyjka nowości z USA w telegraficznym skrócie. Chciałbym tylko zaznaczyć, że pojawiają się one tutaj w zależności (niestety) nie od tego, co tuż przed chwilą się pojawiło, ale co przeczytałem. A że są czasem opóźnienia i że do terminu puszczenia KZ też mija jakiś czas, więc miejcie to na uwadze i wybaczcie wszelkie ewentualne opóźnienia :)

100 Bullets #45 - Chill In The Oven #03 (DC - Vertigo)
Loop odsiaduje spokojnie wyrok w więzieniu stanowym. Udaje mu się jakoś zdobyć w miarę bezpieczną pozycję pomiędzy gangami, gdy nagle wszystko zaczyna się walić. Z przerażeniem odkrywa, że przed Minute-Men nie można się nigdzie ukryć. Więzienne klimaty, slang, gangi i porachunki. Czyta się ciężko, ale z zaciekawieniem. (4)

The Authority v2 #02 - Reality Incorpotarted (Wildstorm - Eye of The Storm)
Wreszcie doczekaliśmy się powrotu The Authority! Nasza grupa bohaterów musi zmierzyć się z kolejną inwazją z innego wymiaru mającą na celu zniszczenie całej Ziemi. Nie zdają sobie oni jednak sprawy, że pociągającymi za sznurki jest tajemnicza grupa wszechpotężnych istot chcących ich zniszczyć. Po prostu stare, dobre Authority w nowym, dobrym wydaniu. (4,5)

Green Arrow v2 #25 - Black Circle : Urban Knights #05 - Know Thy Enemy
Green Lantern v3 #164 - Black Circle : Urban Knights #05 - Sons & Fathers / Fathers & Sons (DC)

Dwie ostatnie części storyline'a o Emerald Knights. Ostrzeżeni przez syna Abin Sura o niebezpieczeństwie grożącym im ze strony galaktycznych piratów zwanych Black Circle, Ollie i Kyle muszą stawić czoła kosmicznej armii, aby odkryć, że nie są niczym innym jak tylko pionkami w czyjejś grze. Nie ma to jak nawiązanie do klasyki przez wprowadzenie Amon Sura. Kawał dobrego komiksu. (4,5)

Human Defense Corps #01 - The First Casualty (DC)
Ziemia jest w niebezpieczeństwie. Zanim pojawiają się bohaterowie, jej obrona zawsze należy do wojska. To właśnie wojsko potrzebuje odważnych i dzielnych żołnierzy, aby być pierwszą linią obrony. Zaciągnij się! No, jak na pierwszy numer to zapowiada się ciekawie. (3,5)

The Call #03 (Marvel)
Grupa odważnych strażaków i policjantów powstrzymuje tajemniczy chemiczny atak terrorystyczny na Nowy Jork. Jednak nie obywa się bez ofiar. W wyniku zatrucia grupka ocalonych przechodzi tajemnicze mutacje. (5)

Incredible Hulk v3 #54 - Dark Mind, Dark Hearts #05 (Marvel)
Ostatecznie dochodzi do pojedynku pomiędzy Hulkiem a Abominatiom. Pytanie, który z nich przetrwa to spotkanie i odkryje prawdę, o którą walczą. No cóż, znów zacząłem lubić Hulka. (4)

Mythstalkers #01 - The Labirynth #01 (Image)
1893 rok, Anglia. Kenneth Marston na nowo zakłada stowarzyszenie poszukiwaczy przygód aby uczcić pamięć ojca, który zaginął wiele lat temu. Podczas jednej z przygód natrafiają na jego ślad, który wiedzie do labiryntu minotaura. Zobaczymy jak się rozkręci, ale zapowiada się przynajmniej miło. (3,5)

New Mutants v2 #01 - The Wind Knows My Name (Marvel - Tsunami)
Nastoletnia Sofia Mantega jest mutantką. Potrafi kontrolować wiatr. Kiedy trafia pod opiekę ojca, zostaje pozbawiona miłości rodzicielskiej i wolności w używaniu mocy. Kiedy buntuje się, na scenie pojawia się Danielle Moonstar. Niezwykle udany młodzieżowy restart kolejnej X-serii. (4)

Spawn #125 - Wake Up Dreaming #01 (Image)
Zaczyna się kolejny etap w życiu Spawna, gdy połączony ze swoim alter-ego musi stawić czoła nowym przeciwnikom, nie zdając sobie sprawy, że Wynn wkracza z powrotem do gry J Po tragicznych wręcz kilku latach tytuł chyba wrócił do łask, bo czyta się naprawdę przyjemnie. (4)

Ultimates #10 - Devil in Disguise (Marvel)
S.H.I.E.L.D wspomagani przez Ultimates dokonują inwazji na tajną bazę kosmitów. Ku ich ogromnemu zdziwieniu nie znajdują tam nawet żywego ducha. Rogers z przerażeniem odkrywa, że popełnili kolosalny błąd. Ultimates, jak to Ultimates - kawał dobrego komiksu. (4,5)

Wolverine v3 #01 (Marvel)
Album opisuje historię młodej kelnerki, która codziennie serwuje śniadanie Loganowi. Powoli rośnie w niej zaufanie do tajemniczego "brutala". Lecz bliższemu poznaniu przeszkadza tajemnicza przeszłość dziewczyny. Kolejny (moim zdaniem zbędny) restart. Nowy rysownik, nowe przygody. Ale czyta się przyjemnie. (4)

Ultimate X-Men #33 - Return of The King #07 (Marvel)
Magneto został pokonany, X-Men znów uratowali świat. Jak powiem więcej, to zepsuję zabawę. Uczciwa piątka. (5)

Runaways #02 - Pride and Joy #02 (Marvel - Tsunami)
Co by było gdybyście odkryli, że wasi rodzice oprócz tego, że są powszechnie szanowani mieli podwójne życie? Co by było, gdybyście odkryli, że noszą maski i należą do tajemniczej grupy? Co by było, gdybyście chcąc podejrzeć tajemne spotkanie tych niewątpliwie super bohaterów byli świadkami rytualnego mordu? No, całkiem, całkiem. (4)

Batman Adventures v2 #02 - Free Man (DC)
Wszystko wskazuje na to, że Riddler postanowił wyjść na prostą. Niestety, znaleźli się tacy, którzy wciąż polują na jego głowę. W tej sytuacji może on poprosić o ochronę tylko jedną osobę. DC wypuszcza drugą serię bazującą na popularności serialu animowanego. I, trzeba przyznać, czyta się bardzo przyjemnie. (4)

Crew #01 - Big Trouble in Little Mogadishu #01 : Rhodey (Marvel)
James Rhodes zbankrutował. Jakby tego było mało, jego siostra narkomanka zostaje znaleziona martwa. Sprawcy zbiegli. Ktoś musi się zając tą sprawą, bo policja stoi w miejscu. Czyżby powrót War Machine? Kawał dobrego komiksu. (4,5)

Flash v2 #198 - Blitz #02 : Rush (DC)
Zaczyna się sielankową sceną rodzinnego spotkania, które zostaje nagle gwałtownie przerwane. Jeśli oryginalny Zoom powodował, że ciarki przechodzą wam po plecach, zobaczycie na co stać tego. (5)

Mystique #02 - Dead Drop Gorgeous #02 (Marvel - Tsunami)
Po długiej walce Mystique wpada w ręce armii. Xavier postanawia jej pomóc, a jedynym, który może ją uwolnić okazuje się... Magneto???? Tylko że Magnus nie żyje... (4,5)

Global Frequency #08 (Wildstorm)
Kontakt z Mirandą Zero urwał się 10 minut temu. Zostaje ona uznana za porwaną i natychmiast do akcji wkracza grupa mająca na celu jej odnalezienie. Czy jednak uda się ją odnaleźć zanim będzie za późno? (5)

John Carpenters Snake Plissken Chronicles #01 (CrossGen - Hurricane)
Oh yeah, oh yeah, oh yeah! The Men is BAAAAAAAACK!! Snake Prissken powrócił!! Klimat właściwy, akcja właściwa, szkoda tylko że tragiczna narracja. Ale i tak kochamy Snake'a. Ale zaraz, przecież słyszałem, że on nie żyje... (4,5)

Lobo Unbound #01 (6-częściowa mini seria) (DC)
Main Man wraca!!!! Lobo ma już dość tego, jak jest traktowany, kiedyś przecież miał, kurde, reputację, kurde, nie? Chyba już czas na nowo na nią zasłużyć ;-) (5!!5!!5!!)

Sleeper #05 - No Exit (Wildstorm - Eye of The Storm)
Holden na zlecenie Tao ma przechwycić tajemnicze urządzenie, które jest w stanie znieść całe miasto z powierzchni ziemi. Jest to idealna okazja, aby znaleźć sobie sojusznika i przekazać komuś informacje, jakie zdobył. Czy jednak ktoś mu zaufa? Po prostu rewela. (5)

X-Treme X-Men #26 - God Loves, Man Kills II #02 (Marvel)
Jeśli ktoś się zastanawia, w jaki sposób można spie^&$&*$#yć dobry scenariusz z rewelacyjnym początkiem, to zapraszam do lektury. Szkoda słów. Na szczęście pozostały jeszcze 4 części. Może coś się poprawi. (2)

Dark Days #01 (6-częściowa mini seria) (IDW)
Długo oczekiwana kontynuacja ostatnio wydanego u nad "30 Days of Nights". Coż mogę powiedzieć? Każdy, kto czytał oryginalną historię, bez namysłu sięgnie po tą mini-serię. (4)

Punisher v4 #28 - Streets of Laredo #01 (Marvel)
Frank wpada na ślad dobrze zorganizowanego gangu handlarzy bronią. Trop wiedzie go do małego i spokojnego miasteczka w Teksasie. Niby wciąż Ennis, ale już taki bardziej... punisherowaty ;) (4)

Smallville #02 (DC)
Po ponad rocznej przerwie w końcu doczekaliśmy się kolejnego numeru. Pierwsza historia opowiada o tym, jak to pewna obdarzona mocą wariatka postanawia zdobyć tytuł najpiękniejszej na balu (westchnienie ze smutnym pokręceniem głową), druga opowiada o tym, w jakie kłopoty można wpaść w Metroplis, kiedy jest się na wakacjach, pracując dorywczo jako reporterka w Daily Planet (nawet bez komentarza). (2).

Warren Ellis - Scars #06 (Avatar)
Zakończenie doskonałej mrocznej serii sensacyjnej. Po raz kolejny Ellis zostawia nas z pytaniami o to, jak działa sprawiedliwość i ludzka dusza. Po prostu sam miód. (5)

Tomasz "Klos" Kłos