WSTĘP

Po obfitym październiku musiał nadejść znacznie chudszy wydawniczo listopad, chociaż porównując go z wrześniem wychodzi na to, że miesiąc to zupełnie przeciętny. Recenzując część nowości listopadowych nie zapomnieliśmy o tym, że numer ten pojawia się w grudniu. Sprzedawcy zacierają ręce, bo oto nadciąga fala klientów spragnionych przedświątecznych zakupów. W związku z tym faktem postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej księgarniom. Ogólnym i specjalistycznym (czyli komiksowym), dużym i małym, zwykłym i internetowym. Chciałoby się dodać: polskim i zagranicznym, jednak - niestety - na materiał o sytuacji na Zachodzie przyjdzie wam poczekać do numeru następnego. Księgarnie opisaliśmy ze swojego punktu widzenia (czyli od strony klienta), ale też przepytaliśmy dwóch sprzedawców - obaj młodzi i rześcy, obaj podchodzący z entuzjazmem do swej pracy, obaj skorzy do rozmów, chociaż pracujący w zupełnie innych księgarniach (jeden w zwykłej - ogólnej, drugi w internetowej - komiksowej). Całemu projektowi dzielnie przewodził hans.

Ponadto w numerze debiut nowego redaktora, Seby, który postanowił policzyć, kiedy to mógł urodzić się Thorgal. Nie zabrakło naszego przodownika aegirra, który zajął się "Metal Hurlantem" i "Heavy Metalem". Tym razem gościem KZ jest Dominik Gołąb, stały współpracownik WRAK-a, który poszerzył znacznie swój tekst o Bourgeonie, znany zapewne bywalcom mojego serwisu. W galerii tym razem komiks kamila.macejko z cyklu "Defilady" - po raz pierwszy w kolorze!

Nowy numer przyniósł kolejne zmiany w składzie redakcji. Na jakiś czas opuścił nas, niestety, kamil.macejko, za to powrócił Klos (chociaż w tym numerze jeszcze nie wykazał się żadnym tekstem). Jak już wyżej wspomniałem, do redakcji dołączył też Seba.

Zapraszam do lektury!

Jarek Obważanek

 

SPIS TREŒCI

Nowości wydawnicze listopada

Lista przebojów listopada

 

SKLEPY
temat numeru

Komiksowy wycinek Polski
Zespół KZ

Po drugiej stronie lady
Zespół KZ

Po drugiej stronie kabla
Zespół KZ

 

MAGAZYN

"Metal Hurlant" i jego brat bliźniak
aegirr

Thorgal urodził się w 958 roku
Seba

Komiksy Francoisa Bourgeona,
czyli przygody pięknych buntowniczek

Dominik Gołąb

 

RECENZJE

"Blueberry" tom 1: "Fort Navajo",
tom 2: "Burza na Zachodzie"

Seba

"Fathom" #2
Dr_Greenthumb

"Hellboy" - "Obudzić diabła"
hans

"Mega Komiks" nr 3/2002: "Ninja Boy" nr 1
OPAT

"Nathan Never" - "Biblioteka Babel"
Reggie

"Sandman" tom 2: "Nadzieja w Piekle"
hans

"Technokapłani" tom 1: "Technoprzedszkoła"
aegirr

"Titeuf" tom 4: "Z tylnej perspektywy"
hans

"Wolverine: Origin" cz. 2: "Oczami dziecka"
Jim

 

GALERIA

"Defilady"
Michał Słomka i kamil.macejko

 

INTERNET

Linki

 

STOPKA

Skład redakcji, propozycja współpracy, prawa autorskie