wstępniak

Uffffffff, zdążyliśmy...

Witam w listopadowym numerze KZ. Na wstępie należą Wam się przeprosiny, że musieliście tak długo czekać. Nie będę się tłumaczył jak słaby uczeń w podstawówce i dodam tylko, że ten poślizg jest absolutnym wyjątkiem od reguły i kolejne numery będą pojawiały się wcześniej (grudniowy na pewno przed świętami). Mam nadzieję, że zawartość tego KZ wynagrodzi Wam czekanie. No właśnie, co znajdziecie w środku?

Listopad to miesiąc deszczowy, ponury i mroczny. Taki też jest nowy KZ. Tematem numeru uczyniliśmy twórczość wizjonera komiksu Alana Moore'a. Nad tym materiałem pracowało kilku redaktorów KaZeta i zapewniam, że efekt jest ciekawy. Oczywiście nasze niesforne maskotki również postanowiły przedstawić swoje mroczne oblicze, i tak niepokorną KiZię narysował Filip Myszkowski, a pokolorował Mivan, zaś KiZiora w wersji "Kuba Rozpruwacz" powołali do życia niezawodni Andrzej i Sopo. Dziękujemy. W kuźni zamieściliśmy okładkę i plansze z kontynuacji jednej z najciekawszych polskich premier października - Fastnachtspiel 2. Polecam Waszej uwadze ten tytuł, w grudniowym numerze znajdziecie recenzję części pierwszej. W Vip-roomie dość nietypowy materiał na temat Kasa przygotowany przez mykupyku, a w "przed premierą" prezentacja "Battle Angel Ality". Zagranica pęka w szwach - obok stałych działów jest Druillet, Sambre, Cowa, Gaiman... W magazynie relacje z MFK i BAKI oraz łódzki konwent od kuchni w artykule Piotrka Kasińskiego. Pekaef to kolejna solidna porcja "Zgwałconych oczu" i omówienia czasopism, które pojawiły się w październiku. Dalej felietony i recenzje.

Redakcja znowu się rozrasta. Tym razem dołączył do nas Robert "graves" Góralczyk, który nie tylko w rekordowym czasie wyrobił się ze składem magazynu, ale w przyszłym miesiącu zadebiutuje tekstem. Gdyby nie On, to kto wie, czy w tej chwili czytalibyście nowego KaZeta. Ponadto zyskaliśmy współpracownika - Switcha, pełnego zapału i dobrych chęci, na co dzień redagującego e-zin "Finał".

Co za miesiąc? Szykujemy dla Was kilka prawdziwych, gwiazdkowych prezentów, multum recenzji (również komiksów, których nie zdążyliśmy omówić do tego numeru) i jeszcze sporo innych atrakcji. Wypatrujcie nowego KZ przed świętami!

KZ zwycięży!

Sławek "pookie" Kuśmicki

Pozwolę sobie na małą prywatę i pozdrawiam wszystkich, których dane mi było spotkać i poznać na MFK: Joannę Karpowicz, Jerzego Szyłaka, Piotra Kasińskiego, Jarka Obważanka, Cd Jacka, Warlocka, Tomka Kołodziejczaka, Przemka Wróbla, Marka Turka, Andrzeja, Jarka Składanka, Mamuta, Witka Idczaka, Filipa Myszkowskiego, Fila i Termosa, Marcina Hermana, Jacka Przybylskiego, Rafała Gosienieckiego, Piotra "Geni" Kowalskiego, Nurka, Piotra Janowczyka, Karola Konwerskiego, Przemka Truścińskiego, Śledzia, braci Rabenda, Janka Korczyńskiego, Michała Gałka, Kamila Śmiałkowskiego, Huberta Ronka i Lucka, forumowiczów Gildii i oczywiście ludzi z KZ. Na dole zdjęcie rodzinne:

od lewej: dieFarbe, xionc, Kurczak, Tiall, na dole pan rednacz

zdjęcie: DevilRed