Tym z Was, którzy są zainteresowani aktualnymi przygodami dwóch ikonicznych bohaterów Uniwersum DC, postanowiliśmy ułatwić dotarcie do nowości. Dla naszego magazynu przygotowane zostały skróty bieżących wydarzeń z amerykańskiego rynku. Jeśli jesteście ciekawi, co ostatnio miało miejsce w regularnych seriach z Batmanem i Supermanem w roli głównej, zapraszamy do lektury.

Superherosi z DC Comics na bieżąco

Podsumowanie miesiąca - wrzesień 2009

SUPERMAN

 

Przez ostatnie lata wielu fanów Człowieka ze Stali narzekało, że po tych wszystkich Kryzysach, które zafundowało nam DC Comics, nadal nie wiemy, jaki jest definitywny origin Supermana. Już dawno temu zapowiedziano, że wydawnictwo pracuje nad nową wersją pochodzenia Kal-Ela, od pierwszych deklaracji minęły już bardzo długie miesiące, lecz oto wreszcie jest. Pierwsza księga "Secret Origin" właśnie ukazała się w sprzedaży.

Za jedyne cztery dolce możemy zakupić pierwszy (z sześciu) numer tytułu autorstwa jakże znanych scenarzysty Geoffa Johnsa i rysownika Gary'ego Franka. Panie i Panowie, "Superman: Secret Origin"! Przepiękne rysunki i równie interesująca historia, której różne wersje znamy od lat ukazuje, jaką drogę musiał przejść młody Clark Kent, by po raz pierwszy założyć strój... Superboya. Tak, dobrze czytacie, w nowej wersji Superboy istniał w Smallville. Zaskoczeniem dla niektórych może być również pojawienie się Lexa Luthora, który wraz ze swoim ojcem - Lionelem, mieszkają w rodzinnym miasteczku Supermana. Osobiście najbardziej przypadło mi do gustu wyjaśnienie, dlaczego Clark musi nosić okulary, dodatkowo wiemy już skąd one pochodzą. Taki mały szczególik, ale naprawdę cieszy. Jak nietrudno zauważyć, mini-seria jest zlepkiem innych, wcześniejszych historii o początkach Człowieka ze Stali, ale każdy szczegół został podobno przemyślany przez twórców chcących zadowolić i starszego i młodszego fana Ostatniego Kryptonijczyka.

Przenieśmy się teraz do bieżących wydarzeń w regularnych seriach.

"Uklęknij przed Generałem Kal-Elem..." - to chyba całe podsumowanie siódmego numeru "Superman: World of New Krypton". Clark zostaje mianowany przez umierającego Zoda na przywódcę armii Nowego Kryptona. Zaskoczony, nie ma czasu zastanowić się nad tym, co tak naprawdę skłoniło Zoda do podjęcia takiej decyzji, gdyż planeta zostaje zaatakowana przez armię Thanagarianczyków.

W "Action Comics #881" rozpoczęła się kolejna historia, która uściśla wydarzenia z aktualnych miesięczników o Supermanie. "The Hunt of Reactron" (bo tak brzmi jej tytuł) skupia się na odnalezieniu i schwytaniu mordercy ojca Supergirl, czyli Reactrona. Kara, wraz z Nightwingiem i Flamebird starają się odnaleźć łotra, który dzięki swoim koneksjom z Generałem Lane sprawia bohaterom wiele kłopotów. Historia przewija się również przez czterdziesty piąty numer "Supergirl", w którym dochodzi do starcia z grupą Squad K, polującą teraz na wszystkich Kryptonijczyków nielegalnie przebywających na Ziemi. Reactron, za zgodą Generała Lane'a, otrzymuje pozwolenie na wyjście z cienia i pozbycie się Supergirl raz na zawsze.

Natomiast w "Superman #693", uwięziony i uznany przez świat za martwego, Mon-El otrzymuje propozycje od generała Lane'a, by dołączył się do jego Projektu 7734. Mon odmawia i tylko dzięki pomocy Parasite'a udaje mu się uciec z magicznego wymiaru, gdzie znajduje się właśnie centrum bazy Lane'a. Tymczasem w Metropolis pojawia się Bizarro, z którym musi poradzić sobie drużyna Science Police z Guardianem na czele.

Ostatnim komiksem, o którym chciałbym wspomnieć jest "Adventure Comics #2". Kolejny numer pokazuje, że Conner bardzo się zmienił. Nie jest już młodym dzieciakiem, tylko dojrzałym mężczyzną.U drzwi mieszkania Kentów w Smallville pojawia się dawno ukochana Connera, Cassie, znana również jako Wonder Girl. Po romantycznej kolacji para dochodzi do porozumienia i wniosku, że nadal się kochają i chcą być ze sobą. Ani dla Cassie, ani dla Connera nie liczy się już to, co miało miejsce w przeszłości, ale to, co dzieje się tu i teraz. By nie było jednak aż tak sielankowo, Lex Luthor dowiaduje się, że Conner żyje i prosi Brainiaca, by wspólnie udali się do Smallville...

Jak widzicie w komiksach o Supermanie wciąż coś się dzieje. Historie są logiczne, składne i zadowalająco ze sobą połączone. Właśnie dzięki tej spójności tak miło i przyjemnie śledzi się obecnie losy Człowieka ze Stali i innych Kryptonijczyków. Na szczęście dla fanów długo to się nie zmieni i kolejny miesiąc przyniesie zapewne kolejne dobre historie, niesamowite zaskoczenia. Bądźmy dobrej myśli. To Superman jest teraz na topie.

Łukasz "xZera" Żerański
Daily Planet - Pierwsza Polska Strona o Supermanie