Tym z Was, którzy są zainteresowani aktualnymi przygodami dwóch ikonicznych bohaterów Uniwersum DC, postanowiliśmy ułatwić dotarcie do nowości. Dla naszego magazynu przygotowane zostały skróty bieżących wydarzeń z amerykańskiego rynku. Jeśli jesteście ciekawi, co ostatnio miało miejsce w regularnych seriach z Batmanem i Supermanem w roli głównej, zapraszamy do lektury.

Superherosi z DC Comics na bieżąco

Podsumowanie miesiąca - lipiec 2009

SUPERMAN

 

W lipcu DC Comics uraczyło swoich fanów kolejną tygodniową serią zatytułowaną "Wednesday Comics". Zapowiedziano dwanaście numerów, których pierwsze cztery mieliśmy okazje poznać już w tym miesiącu. Fani Kryptonijczyków mogli przeczytać po jednej stronie z historiami o Supergirl i oczywiście Supermanie. Trochę inny format (o wiele większy niż standardowe komiksy) i wcześniej wspominana jedna strona dla jednego bohatera to trochę za mało, przynajmniej dla mnie.
Zostawmy więc tę tygodniową serię i zacznijmy podsumowania aktualnych historii o Supermanie.

"Superman" #690 nie wniósł niczego nowego do całości historii o Człowieku ze Stali, choć dowiedzieliśmy się, że czuć miętę pomiędzy Guardianem, a Dr. Light i byliśmy świadkami walki Steela z Atlasem. John Henry Irons to kawał doświadczonego wojownika, ale Atlas pokonał naszego herosa bez większych problemów. Co Generał Lane zrobi ze Steelem? Na razie nie wiadomo. Pojawił się również Zatara, młody magik, który nagle przeniósł się do komiksów o Supermanie. Dziwne zagranie scenarzystów i na razie nie widzę powodu, aby akurat ta postać miała zagościć wśród rodziny Człowieka ze Stali, ale zobaczymy, co z tego wyniknie.

Natomiast najciekawszych komiksem w tym miesiącu był czterdziesty-trzeci numer "Supergirl". Nasza młoda bohaterka obchodziła urodziny na Nowym Kryptonie i zgodnie ze starą tradycją musiała wybrać sobie gildię. Ku zaskoczeniu wszystkich, jak i również swojej matki wybrała Gildię Naukowców. Jej decyzja została zaakceptowana przez radę Nowego Kryptona i oczywiście Alurę. Troszkę spokojniejszy numer, ale nadal trzymający wysoki poziom.

Walka Nightwinga i Flamebirda z Az-Relem i Nadirą przeniosła się do kolejnego zeszytu "Action Comics" z numerkiem #879. Thara objawiła w sobie moce prawdziwego Flamebird i przez krótką chwilę stała się żywym ogniem, powstrzymując Assasina przed schwytaniem jej i Chrisa. Najważniejszym wydarzeniem numeru było to, na co czekałem od dłuższego czasu. Lois w końcu dowiedziała się, że jej ojciec, Samuel Lane, nadal żyje. Przy pomocy Mon-Ela i jego zdolności sprawdzono grób poległego żołnierza i okazało się, że generał wcale w nim nie leży. Nie mogę się doczekać pierwszego starcia córki z ojcem. Na pewno będzie gorąco.

Na koniec zostawiłem sobie piąty numer "Superman: World of New Krypton". Po uniewinnieniu Kal-Ela i wykrycia zdrajcy w postaci Tyr-Vana zostaliśmy uraczeni niesamowitym i zaskakującym panelem na ostatniej stronie komiksu. Zod zostaje postrzelony i ciężko ranny, z wielką dziurą w piersi umiera. Totalny szok i jeden z lepszych cliffhangerów w tym roku. Czytelnik jeszcze nie zdąży zamknąć komiksu, a już z niecierpliwością oczekuje kolejnego. Ostatnio nie brakuje nam tego w seriach o Supermanie.

A co czeka nas za miesiąc? "Superman: Secret Files" na rok 2009 i oczywiście drugi numer "Superman's Pal: Jimmy Olesn", nie zapominając o aktualnych seriach. Zapraszam.

Łukasz "xZera" Żerański
Daily Planet - Pierwsza Polska Strona o Supermanie