Tym z Was, którzy są zainteresowani aktualnymi przygodami dwóch ikonicznych bohaterów Uniwersum DC, postanowiliśmy ułatwić dotarcie do nowości. Dla naszego magazynu przygotowane zostały skróty bieżących wydarzeń z amerykańskiego rynku. Jeśli jesteście ciekawi, co ostatnio miało miejsce w regularnych seriach z Batmanem i Supermanem w roli głównej, zapraszamy do lektury.

Superherosi z DC Comics na bieżąco

Podsumowanie sierpień 2009

BATMAN

 

W sierpniu w bat-komiksach doszło do wielu istotnych wydarzeń. Zadebiutowały także trzy nowe tytuły.

Na łamach "Batman #689" Dick pozwala, by jego działania zostały uchwycone przez kamery przemysłowe, przez co zwraca na siebie uwagę Dwóch-Twarzy. Black Mask i Pingwin przygotowują dla bohaterów dwójkę przeciwników Lyle'a Blanco i Clayface'a. Tymczasem w trzecim numerze swojej własnej serii, Red Robinowi udaje się wykraść pewien artefakt z berlińskiego muzeum. Podczas akcji z niespodziewaną pomocą bohaterowi posłużą zabójcy Ra's al Ghula.

W "Batman and Robin #3" zakończona zostaje historia z profesorem Pygiem, którym okazuje się być Lazlo Valentin, były szef cyrku. Rozpoczął on pracę z rosyjskimi gangsterami, by finansować swoje szalone eksperymenty, jednak działania złoczyńcy sprawiły, że w mieście pojawił się ponownie Red Hood.

W "Batman: Streets of Gotham #3" Tommy "Hush" Elliot kontynuuje swoje działania wydając na różne dotacje fundusze Wayne'a, jednak Dick sprawnie rozwiązuje tę sytuację korzystając z pomocy innych superbohaterów. Od tej pory zawsze będą oni mieli oko na Elliota. Lecz to nie jedyne kłopoty, jakie czekają Batmana, ponieważ Zsasz, który wcześniej uratował życie Black Mask, zyskał od złoczyńcy odpowiednie środki, które pozwolą mu realizować swoje mordercze wizje. W "Gotham City Sirens #3" scenarzysta Paul Dini zostaje zastąpiony przez Scotta Lobdella. W historii zatytułowanej ,,Riddle Me This!" przedstawia on pierwsze spotkanie Riddlera i nowego Batmana. Dla Edwarda Nigmy rozpoznanie, że pod kostiumem Nietoperza kryje się inna osoba nie jest żadnym problemem, ale mimo to postanawia współpracować z bohaterem i dzięki wspólnej pracy udaje im się powstrzymać bandę Conundrum.

Natomiast działająca w Gotham City Batwoman w 856 numerze "Detective Comics" zostaje niespodziewanie uratowana przez Kyle'a Abbota. Niestety, Alice nie zamierza odpuszczać i osiąga swój cel - porywa pułkownika Kane'a uzyskując tym samym dostęp do broni, która może zagrozić całemu miastu.

W ,,Batman Confidential #32" bohater zawitał do Moskwy, gdzie przyszło mu się zmierzyć z gangsterami, którzy jeszcze nie do końca wiedzą, co to znaczy udzielić złych odpowiedzi Batmanowi. W numerze dochodzi także do pierwszego spotkania pomiędzy Bestią Cara i Nietoperzem.

W sierpniu zadebiutowała też nowa seria poświęcona osobie Batgirl. Tym razem kostium bohaterki przywdziany został przez Stephanie Brown, byłą Spoiler, co nie do końca spotkało się z aprobatą Barbary Gordon. Natomiast w pierwszym numerze trzyczęściowej mini-serii pod tytułem "Blackest Night: Batman" czarne pierścienie ożywiły zmarłych rodziców Dicka i Tima, a także skradziona została czaszka Bruce'a Wayne'a. Pojawił się także nowy tytuł z Batmanem w roli głównej autorstwa Kevina Smitha zatytułowany "Batman: Widening Grye" #1".

"Q"
Batcave