"Dziadek Leon" tom 2: "Brzydki, biedny i chory" oraz "Módl się za nami"

 

"Wiedzieliście, że Adolf Hitler spał tylko trzy godziny na dobę? Z około trzydziestu pięciu lat dorosłego życia obudzony był przez trzydzieści jeden. Zwykły człowiek, który sypia osiem godzin, jest obudzony przez dwadzieścia trzy lata. Osiem lat na korzyść Adolfa! Tak samo było z Napoleonem Bonaparte, Arystotelesem Onassisem czy z Johnem Davidsonem Rockefellerem. Tacy ludzie są dalej o długość szyi już od momentu wstania z łóżka".

Powyższa złota myśl autorstwa Braina Moldurena pochodzi z jego "Poradnika savoir-winner" - książki wskazującej drogę do odniesienia tryumfu w życiu. Wszak któż z nas nie chciałby odnosić sukcesu za sukcesem? Na pewno nie Géraldo-Georges! Biedaka spotykają same niepowodzenia: jest nierozumiany, wciąż brakuje mu pieniędzy, rodzina nie chce go znać, a na domiar złego jego żona poroniła... Mimo depresji, niesforny lalkarz teatralny postanawia odmienić swoje życie. Dochodzi do wniosku, że jest skazany na sukces, a w jego osiągnięciu pomoże właśnie "Poradnik savoir-winner". Nie ma czasu do stracenia, każda sekunda jest na wagę złota, bo Géraldo-Georges ma już czterdzieści lat i, jak sam wyliczył, przeżył do tej pory osiem lat mniej niż Adolf Hitler! Zmarnowany czas postanawia więc nadrobić stosując się do rad Briana Moludrena, autorytetu wśród "winnerów" życia.

A czy Ty, drogi Czytelniku, nie marzysz czasem o karierze na miarę przynajmniej Napoleona? Dróg do odniesienia tryumfu jest wiele - wszystkie krok po kroku wskaże Ci "Poradnik savoir-winner". Chcesz być politykiem? Nic prostszego! Chcesz zarobić fortunę? Proszę bardzo! A może założysz swój kościół i staniesz na czele nowej religii? W dzisiejszym świecie wszystko jest możliwe! Wystarczy, że sięgniesz po fachową literaturę, która zaprezentuje Ci wszystkie blaski i cienie wynikające z pędu ku karierze. Nie martw się, ryzykujesz niewiele. Co najwyżej możesz stracić miłość i szacunek bliskich, zostać przestępcą/mordercą, zatracić wartości moralne lub wylądować na bruku. To chyba niewielka cena za możliwość odniesienia w życiu spektakularnego zwycięstwa?

Pytasz, gdzie znajdziesz "Poradnik savoir-winner"? Ano w komiksie "Dziadek Leon: Brzydki, biedny i chory" oraz "Módl się za nami". Nie zwlekaj ani chwili dłużej, już dziś sięgnij po ten niezwykły tytuł!

Mikołaj Ratka

"Dziadek Leon" tom 2: "Brzydki, biedny i chory" oraz "Módl się za nami"
Tytuł oryginału: "Léon la Came. Laid pauvre et malade suivi de Priez pour nous"
Scenariusz: Sylvain Chomet
Rysunki: Nicolas de Crécy
Tłumaczenie: Katarzyna Wójtowicz
Wydawca: Egmont Polska
Kolekcja: Plansze Europy
Data wydania: 14.09.2009
Wydawca oryginału: Casterman
Data wydania oryginału: 01.1997, 04.1998 (seria), 08.2005 (integral)
Liczba stron: 200
Format: 22,3 x 29,7 cm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 99,00 zł