Tym z Was, którzy są zainteresowani aktualnymi przygodami dwóch ikonicznych bohaterów Uniwersum DC, postanowiliśmy ułatwić dotarcie do nowości. Dla naszego magazynu przygotowane zostały skróty bieżących wydarzeń z amerykańskiego rynku. Jeśli jesteście ciekawi, co ostatnio miało miejsce w regularnych seriach z Batmanem i Supermanem w roli głównej, zapraszamy do lektury.

Superherosi z DC Comics na bieżąco

Podsumowanie miesiąca - Maj 2009

SUPERMAN

 

Witam w kolejnym podsumowaniu świata Supermana. Maj już się skończył, a więc majówki już dawno za nami, nie pozostaje więc mi nic innego jak zaprosić Was do lektury. Tym razem co nieco o świeżutkiej serii z Power Girl w roli głównej, plus aktualne informacje o tym co wydarzyło się w regularnych seriach o Człowieku ze Stali. Zaczynamy.

Nowa seria o Power Girl nie zaskoczyła niczym szczególnym. Scenarzyści Justin Gray i Jimmy Palmiotti wykonali kolejny komiks, którego poziomu nie są w stanie podnieść nawet rysunki Amandy Conner, którą osobiście bardzo lubię. Choć pierwszy numer był promowany na szeroką skalę, to jednak czytelnik dostał kolejny komiks, który stara się pokazać Power Girl z innej, tej ludzkiej strony, plus przekonać nas, że to właśnie Ultra-Humanite jest dla bohaterki tym, czym Lex Luthor dla Supermana. Ciekawy zabieg, choć nadal czegoś brakowało w tej historii. Najazd dziwnych istot na Ziemię, do bólu przypominających bohaterów gry komputerowej Bioshock, a do tego lekko humorystyczne podejście do Power Girl, jakoś mi nie pasowało, zwłaszcza po historiach z Justice Society of America, gdzie dziewczyna i jej rozterki pokazane zostały znakomicie. No cóż, miejmy nadzieję, że następne numery będą lepsze, choć nie liczył bym na to.

A co u samego Supermana? Udaje mu się uwolnić zakładników na Nowym Kryptonie, oczywiście nie bez pomocy swojej kuzynki Kary - to w "Superman: World of New Krypton #3". Na zakończenie numeru dostajemy zaskakujący zwrot akcji, długo oczekiwane przybycie Zielonych Latarni z Halem Jordanem na czele.

Tymczasem na Ziemi Mon-El dowiaduje się, że lekarstwo na skażenie ołowiem ma skutki uboczne. Dr. Light wyznaje, że Mon powoli umiera i nic nie jest w stanie tego powstrzymać. Zszokowany bohater nie zmienia swojego nastawienia i postanawia czerpać z życia jak najwięcej. Natomiast Guardian i jego ekipa ze Science Police uwalnia tajemniczego LEGIONistę, którego mieliśmy okazję poznać w "Adventure Comics Special - The Gwardian".

"Action Comics #877" nie zachwyca niczym szczególnym. Knowania Generała Lane'a nadal owiane są tajemnicą, a po walce z Ursą Chris i Thara powoli dochodzą do siebie. Na uwagę zasługuje reporterska ciekawość Lois Lane, która zaczyna podejrzewać, że jej ojciec wcale nie umarł. Pojawia się również para Kryptonijczyków przypominająca legendarnych Bonnie i Clyde, która już niedługo przysporzy nieco kłopotów Nightwingowi i Flamebird.

Najbardziej wyróżniającym się tytułem w tym miesiącu była "Supergirl #41". W walce pod koniec numeru Kara przez przypadek zabija Superwoman, czyli Lucy Lane, która eksploduje, ginąc przez swój tajemniczy strój. Ciekawe jak zareaguje Lois, która przez ostatni czas zaprzyjaźniła się z Supergirl. Nie mogę się doczekać jej reakcji na to, że Kara zabiła jej jedyną siostrę. Robi się interesująco.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że scenarzysta "Justice League of America", Dwayne McDuffie został odsunięty od serii. Na razie nie wybrano zastępcy, ale do tego czasu Len Wein przejmie pałeczkę nad tym tytułem. Kto wie, może tym razem jest szansa, że Liga Sprawiedliwości powróci do swej chwały, gdyż do tej pory dostawialiśmy historie drętwe i nudne, a szkoda, bo na początku seria miała potencjał.

Łukasz "xZera" Żerański
Daily Planet - Pierwsza Polska Strona o Supermanie