Tym z Was, którzy są zainteresowani aktualnymi przygodami dwóch ikonicznych bohaterów Uniwersum DC, postanowiliśmy ułatwić dotarcie do nowości. Dla naszego magazynu przygotowane zostały skróty bieżących wydarzeń z amerykańskiego rynku. Jeśli jesteście ciekawi, co ostatnio miało miejsce w regularnych seriach z Batmanem i Supermanem w roli głównej, zapraszamy do lektury.

Superherosi z DC Comics na bieżąco

Podsumowanie lipiec 2009

BATMAN

 

W lipcu, oprócz znanych już tytułów z Barmanem, ukazały się pierwsze numery 12-częściowej, cotygodniowej serii "Wednesday Comics", w której za historię z Batmanem odpowiedzialny jest duet Brian Azzarello - Eduardo Risso. Z lipcowych numerów "Wednesday Comics" #1-4 dowiadujemy się o brutalnym zabójstwie Franklina Glassa. Batman rozpoczyna śledztwo. Dwójkę głównych podejrzanych stanowią młoda żona Luna i syn ze wcześniejszego małżeństwa - Carlton. W przypadku tej historii fani mają okazję zobaczyć Bruce'a Wayne'a w roli Batmana.

Natomiast w historiach o losach nowego Batmana sprawy coraz bardziej się komplikują z "Batman and Robin #2" dowiadujemy się, że współpraca nowej pary bohaterów nie układa się najlepiej, co kończy się odejściem Damiana, który od razu po tym wpada wprost w sidła dr Pyga. W "Batman #688" Judd Winiak rozpoczyna historię Long Shadow, gdzie w pierwszej części wyraźnie mamy pokazane, że Dick jako Batman prezentuje zupełnie inny styl działania, czym przykuwa na siebie uwagę przede wszystkim Dwóch-Twarzy, a to może przynieś bardzo bolesne skutki dla Graysona.

Obecnie w seriach związanych z Batmanem scenarzystą dwóch tytułów jest Paul Dini i to właśnie z "Batman: Streets of Gotham #2" dowiadujemy się o ucieczce ze specjalnej celi Tommy'ego "Husha" Elliota. Jednak mający twarz Bruce'a Wayne'a złoczyńca nie zamierza opuszczać Gotham. Zamiast tego postanawia przeznaczać zawrotne kwoty pieniędzy na odbudowę miasta, a takie wydatki znacząco nadszarpną budżet Batmana. W "Gotham City Sirens #2" jesteśmy natomiast świadkami tego, jak Tommy, wykorzystując swoją obecną sytuację, postanawia zemścić się na Catwoman, a w tym celu korzysta ze sprzyjającej okazji i porywa Harley Quinn.

Sytuacja w Gotham jest więc bardzo napięta, ale poza granicami USA Tim Drake, jako Red Robin, też na brak atrakcji nie narzeka zwłaszcza, że w "Red Robin #2" Ra's al Ghul pozwala zaatakować swoim ludziom bohatera. Mimo problemów, Tim wychodzi ze starcia zwycięsko i nawiązuje kontakt z Ghulem, który, tak jak on, nie jest przekonany co do śmierci i Bruce'a , a na dodatek ktoś zaczął eliminować członków Ligi Zabójców.

W "Detective Comics #855" Graga Rucki Batwoman udaje się złapać przywódczynię "Religion of Crime" - Alice. Niestety, zraniona zatrutą żyletką Kate zatraca kontakt z rzeczywistością i nawet pomoc jej ojca może okazać się niewystarczająca

Osoby, które preferują historie z Batmanem (Wayne'em) bez udziału jego pomocników, powinny zwrócić uwagę na zeszyt "Batman Confidential #31", gdzie Peter Milligan rozpoczyna historię "The Bat And a Beast", w której żeby zapobiec działaniom rosyjskiego mafiozo zwanego Car, Batman postanawia udać do Moskwy i na miejscu rozprawić się z przeciwnikiem i jego bestią.

"Q"
Batcave