Tym z Was, którzy są zainteresowani aktualnymi przygodami dwóch ikonicznych bohaterów Uniwersum DC, postanowiliśmy ułatwić dotarcie do nowości. Dla naszego magazynu przygotowane zostały skróty bieżących wydarzeń z amerykańskiego rynku. Jeśli jesteście ciekawi, co ostatnio miało miejsce w regularnych seriach z Batmanem i Supermanem w roli głównej, zapraszamy do lektury.

Superherosi z DC Comics na bieżąco

Podsumowanie czerwiec 2009

BATMAN

 

W czerwcu pojawiło się kilka nowych serii związanych z Batmanem: "Batman and Robin", "Batman: Streets of Gotham", "Gotham Sirens" i "Red Robin", powróciły także najbardziej znane tytuły. Jednak we wszystkich tych wydaniach nie spotkamy już Wayne'a w roli Batmana. Nowym Nietoperzem został Dick Grayson.

W "Batman and Robin" Granta Morrisona i Franka Quitely'a otrzymujemy historię, która koncentruje się na pokazaniu nowych bohaterów Gotham w walce z nowymi przeciwnikami. Sytuacja nie wygląda najlepiej, gdy w mieście pojawia się profesor Pyg i jego niezwykli współpracownicy.

Wśród nowych serii są aż dwie, których scenarzystą jest Paul Dini. W "Batman: Streets of Gotham #1" znajdujemy nowego Batmana - Dicka Graysona, który wraz Damianem w roli Robina musi powstrzymać Fireflya. Ten, po współpracy z Black Mask, zaczął realizować swój własny plan, w wyniku którego Gotham stanęło w płomieniach. Dodatkowo w "Batman Streets of Gotham #1" znajduje się historia zatytułowana "Strange Bedfellows", w której Manhunter, czyli Kate Spencer nowy prokurator okręgowy rozpoczyna prywatne śledztwo w sprawie śmierci poprzedniego prokuratora. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w "Gotham City Sirens #1", gdzie osłabiona po ostatnich wydarzeniach Catwoman nie jest wstanie pokonać trzeciorzędnego zbira, każącego się nazywać Boneblaster. Na szczęście może liczyć na wsparcie Harley i Poison Ivy, ale obie bohaterki pragną w zamian za wspólną współpracę poznać sekretną tożsamość Batmana.

Po trzech miesiącach przerwy ukazały się nowe numery "Batmana" i "Detective Comics". W "Batman #687" poznajemy wydarzenia, które spowodowały, że Dick Grayson postanowił wziąć na siebie wielką odpowiedzialność i założył kostium Batmana. Jednak nie ma on zamiaru działać z tego samego miejsca, co Bruce, dlatego swoją nową bazę operacyjną zakłada w piwnicach Wayne Tower. Mrocznego Rycerza nie spotkamy w "Detective Comics #854", albowiem główną bohaterką historii rozpoczętej przez Grega Ruckę jest Batwoman, czyli Kate Kane, której wreszcie udaje się odnaleźć przywódczynię "Religion of Crime" - Alice. Dodatkowo w "Detective Comics #854" znajdziemy także historię "Pipeline", której główną bohaterką jest Renne Montoya, która jako Question bada sprawę zaginionej dziewczyny.

O ile większość bohaterów uznała Bruce'a Wayne'a za zmarłego, w "Red Robin #1" poznajemy losy Tima Wayne'a, który podczas podróży po świecie w poszukiwaniu Bruce'a nie zapomina pomagać ludziom w potrzebie. Jednak jako Red Robin jego metody stały się bardziej niebezpieczne. A sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, gdy na jego ślad trafia Liga Zabójców Ra's al Ghula.

"Q"
Batcave