Tym z Was, którzy są zainteresowani aktualnymi przygodami dwóch ikonicznych bohaterów Uniwersum DC, postanowiliśmy ułatwić dotarcie do nowości. Dla naszego magazynu przygotowane zostały skróty bieżących wydarzeń z amerykańskiego rynku. Jeśli jesteście ciekawi, co ostatnio miało miejsce w regularnych seriach z Batmanem i Supermanem w roli głównej, zapraszamy do lektury.

Superherosi z DC Comics na bieżąco

Podsumowanie maj 2009

BATMAN

 

W maju, po siedemdziesięciu latach od debiutu Batmana na łamach "Detective Comics", doszło do zmiany bohatera. Bitwę o schedę po Bruce'ie wygrał Dick Grayson i to on w "Batman: Battle for the Cowl #3" został przedstawiony jako nowy Batman. Bohater nie będzie działał jednak sam. U jego boku znalazło się także miejscu dla syna Wayne'a, Damiana, który został nowym Robinem.

Z tytułów powiązanych z "Battle for the Cowl" najlepiej wypada "Gotham Gazette: Batman Alive?", gdzie prywatne śledztwo Vicki Vale pozwala jej wreszcie odkryć, że to Wayne i osoby mu bliskie przez lata chroniły miasta pod nietoperzastym znakiem. Z numeru dowiadujemy się także o planach Tima Wayne'a, który w najbliższym czasie opuści Gotham. Natomiast zmarnowany temat został przedstawiony w "Batman: Battle for the Cowl - The Network", gdzie, mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie dowiedzieliśmy się wiele na temat sieci bohaterów mających wypełnić pustkę po Barmanie. Wszystko skupiło się bardziej na akcji, która oczywiście zakończyła się powodzeniem.

Z ostatnich numerów mini-serii "Azrael: Death's Dark Knight #3", "Oracle: The Cure #2" dowiadujemy się, że Nightwing postanawia dać szansę nowemu Azraelowi, ale cały czas swoje własne plany odnośnie nowego bohatera ma Ra's al Ghul. Barbarze Gordon udało się zaś powstrzymać Calculatora, który już nigdy więcej nie będzie mógł się zbliżyć do komputera bez wiedzy Oracle, a co gorsza, chociaż jego córka obudziła się ze śpiączki, to okazało się, że jest sparaliżowana od pasa w dół.

Chociaż niewiele pozostało tytułów, w których Batmanem jest Wayne, w maju ukazał się one-shot pod tytułem "Batman in Barcelona: Dragon's Knight" Marka Waida i Diego Olmosa. Z komiksu, w którym akcja dzieje się przede wszystkim poza Gotham, dowiadujemy się, że Batman ma w wielu miejscach specjalnie przygotowane lokalizacje, które pozwalają Bruce'owi na nocne działania w różnych zakątkach świata. Oprócz tego, Batman oczywiście, jak zawsze, radzi sobie z Killer Crociem, bez względu na to, czy ściga go po ulicach Gotham, czy też na uliczkach Barcelony.

A kto wie, skoro od zawsze się wydawało, że Wayne potrafi przewidzieć wszystko, to znajdzie również jakiś sposób na powrót z epoki kamienia łupanego?

"Q"
Batcave