Tym z Was, którzy są zainteresowani aktualnymi przygodami dwóch ikonicznych bohaterów Uniwersum DC, postanowiliśmy ułatwić dotarcie do nowości. Dla naszego magazynu przygotowane zostały skróty bieżących wydarzeń z amerykańskiego rynku. Jeśli jesteście ciekawi, co ostatnio miało miejsce w regularnych seriach z Batmanem i Supermanem w roli głównej, zapraszamy do lektury.

Superherosi z DC Comics na bieżąco

Podsumowanie miesiąca - GRUDZIEŃ 2008

SUPERMAN

 

Koniec roku nie wyróżniał się niczym szczególnym dla naszego bohatera. Zakończenie pięcioczęściowej mini-serii "Superman/Supergirl: Maelstrom" utwierdziło nas w przekonaniu, że jej wydanie wiązało się jedynie z powiększeniem konta DC Comics. Człowiek ze Stali wraz ze swoją kuzynką szczęśliwie opuszczają tajemniczą planetę i bez większych problemów powstrzymują grupkę wojowniczek ze Świata Wojny, wraz z Maelstrom na czele. Większego sensu tutaj brak i komiks zaraz po przeczytaniu trafia na sam koniec półek kolekcjonerów. Wielka szkoda, że wydawnictwo nie potrafi wykorzystać potencjału takich historii.

W regularnych seriach o Supermanie nadal bez zmian. Historia "New Krypton" zbliża się ku końcowi. Alura, matka Supergirl i ciotka Kal-El'a okazuje się mieć własny plan ratunku mieszkańców powiększonego Kandoru i nikt nie jest w stanie jej powstrzymać. Ziemianie przestają tolerować zachowanie Kryptonijczyków i szykują się na ostateczny atak, by powstrzymać nieproszonych gości. Cała Liga Sprawiedliwości i Science Police z Guardianem na czele udaje się na Antarktydę, by wspólnymi siłami wymusić opuszczenie Ziemi pobratymców Supermana. Sam Człowiek ze Stali nie jest w stanie przekonać obydwu stron o bezsensowności ich walk, a Supergirl musi w końcu podjąć decyzję, po której ze stron ma się opowiedzieć. Ciekawe zwroty akcji i bardo dobre rysunki sprawiają, że historię "połyka się" w mgnieniu oka. Do jej zakończenia pozostaje tylko jeden numer, który pojawi się dopiero w styczniu.

Grudzień był również miesiącem, w którym wyjawiono, co nas czeka w nowym roku. Wśród najciekawszych informacji można wyróżnić powrót Greg Rucki do serii "Action Comics". Scenarzysta zajmie się historiami, w których główną rolę odegrają legendarni Nightwing i Flamebird, w zabraknie w nich jednak samego Supermana. Wywołało to burzę komentarzy najwierniejszych fanów, a DC uspokajało, że "duch eSa" nadal będzie obecny. Ile jest w tym prawdy przekonamy się w 2009 roku.

Łukasz "xZera" Żerański
Daily Planet - Pierwsza Polska Strona o Supermanie