Tym z Was, którzy są zainteresowani aktualnymi przygodami dwóch ikonicznych bohaterów Uniwersum DC, postanowiliśmy ułatwić dotarcie do nowości. Dla naszego magazynu przygotowane zostały skróty bieżących wydarzeń z amerykańskiego rynku. Jeśli jesteście ciekawi, co ostatnio miało miejsce w regularnych seriach z Batmanem i Supermanem w roli głównej, zapraszamy do lektury.

Superherosi z DC Comics na bieżąco

Podsumowanie miesiąca - STYCZEŃ 2009

SUPERMAN

 

Nowy rok zaczął się wspaniale dla każdego fanatyka Supermana. Tym razem zaczniemy od interesującego wywiadu z Andrew Kreisbergiem o nadchodzącym tytule "Superman: World of New Krypton", w którym dowiedzieliśmy się, że mini-seria skupi się na życiu Kal-El'a na Nowym Kryptonie. Scenarzysta zapewnił, że po przeczytaniu ostatniego, dwunastego numeru poczujemy się wspaniale i ponownie zrozumiemy, co to znaczy być Supermanem. Oczywiście trudno w to uwierzyć, zwłaszcza, że premiera historii dopiero w marcu. Bądźmy jednak dobrej myśli.

Skoro już mowa o Nowym Kryptonie, to zakończenie historii okazało się zgodne z przypuszczeniami. Tym razem DC Comics nas nie zawiodło i otrzymaliśmy porządną i spójną historię, której wątki będą kontynuowane w nadchodzących tytułach o Supermanie. Powstaje nowa planeta, umieszczona po przeciwnej stronie ziemskiej orbity, gdzie sto tysięcy Kryptonijczyków może zacząć nowe życie. Wbijające w fotel były jednak dwa epilogi z "Action Comics #873", w których to tajemnicza Superwoman okazało się być kolejnym łotrem pracującym dla generała Samuela Lane. Dziewczyna bez mrugnięciem oka zabiła Agenta Liberty, by uchronić tajemniczą misję generała i Luthora. Okazało się również, że Alura wypuściła ze Strefy Cienia trójkę najzacieklejszych wrogów Supermana: Zoda, Ursę i Nona. Panel z trójką łotrów przykuwał uwagę na długo po zakończeniu numeru.

Inne godne uwagi wydarzenia miały miejsce w serialu "Smallville". Świąteczna przerwa w emisji nowych odcinków sprawiła, że styczniowy odcinek z Legionem Super-Bohaterów miał rekordową oglądalność. Nie ma się czemu dziwić, gdyż telewizyjna wersja Lightning Lada, Saturn Girl i Cosmic Boya wypadła bardzo dobrze. Zapowiedzi o pojawieniu się kolejnych postaci z Uniwersum DC, między innymi Toymana i Zatanny, również nastrajają pozytywnie.

Łukasz "xZera" Żerański
Daily Planet - Pierwsza Polska Strona o Supermanie