Tym z Was, którzy są zainteresowani aktualnymi przygodami dwóch ikonicznych bohaterów Uniwersum DC, postanowiliśmy ułatwić dotarcie do nowości. Dla naszego magazynu przygotowane zostały skróty bieżących wydarzeń z amerykańskiego rynku. Jeśli jesteście ciekawi, co ostatnio miało miejsce w regularnych seriach z Batmanem i Supermanem w roli głównej, zapraszamy do lektury.

Superherosi z DC Comics na bieżąco

Podsumowanie luty 2009

BATMAN

 

Wydarzenia mające miejsce z bat-tytułach w lutym 2009 najkrócej można określić słowem "pożegnanie". Kilka serii zostało zakończonych, w tym "Robin" i Nightwing" - były to ostatnie numery tytułów, do których fani zdążyli się przyzwyczaić i które prezentowały dobry poziom. Zmiany te spowodowane są nadchodzącym wydarzeniem - "Battle for the Cowl".

W "Robinie" dostaliśmy historię, która pokazuje, że Tim jest gotowy do wyzwań, o czym świadczy fakt, że bez niczyjej pomocy udało mu się pokonać Lady Shivę, trafnie przewidując jej ruchy. Niestety w pracy dla obrońcy Gotham nie ma miejsca na uczucia, dlatego bohater zerwał z Zoanne. Sprawa ze Steph nie została jeszcze do końca wyjaśniona. I chociaż własna seria Robina została zakończona to jest pewne, że w przyszłych historiach nie może zabraknąć Drake'a, który wraz z detektyw Jamie Harper, tworzy duet na miarę Batmana i Gordona.

W ostatnim numerze "Nightwinga" Peter J. Tomasi postawił na nostalgię. Dlatego w historii nie brakuje odwołań do początków pierwszego Robina. Po zniknięciu Batmana, Richard wraca z powrotem do Gotham, rezygnując ze swojego życia w Nowym Jorku. Robi to przede wszystkim po to, by kontynuować dziedzictwo Mrocznego Rycerza.

W trochę innym tonie są historię z "Batman and the Outsiders Special #1" oraz "Outsiders #15". Tomasi wprowadza grupę bohaterów w nową erę. I może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, czy fascynującego, gdyby nie jeden bohater, Alfred. To właśnie swojemu wiernemu kamerdynerowi Bruce powierzył kierowanie Outsiderami, do których należeć będą Geo-Force (Brion Markov), Katana (Tatsu Yamashiro), Creeper (Jack Ryder), Black Lightning (Jefferson Pierce), Owlman (Roy Raymond Jr.), Metamorph (Rex Mason), oraz Halo (Violet Harper), a możliwość zobaczenia Alfreda w akcji to prawdziwa przyjemność.

Temat "pożegnania" obecny jest za to w pierwszej części historii "Whatever Happened to the Caped Crusader" autorstwa Neila Gaimana. Co się tak na prawdę stało z Batmanem? Czy umarł, a teraz jego przyjaciele i wrogowie składają mu ostatni hołd w obskurnym lokalu? Czy zginął, gdyż w swej wielkiej miłości Selina pozwoliła, by wykrwawił się na śmierć? Czy też być może zmarł na skutek postrzału zadanego przez Riddlera, po tym jak dowiedział się, że wszystkie jego największe walki były zainicjowane przez Alfreda i jego przyjaciół z teatru? W "Whatever Happened to the Caped Crusader" Gaiman przedstawił dwie historie: "The Cat-Woman's Tales" i "The Gentelman's Gentelman's Tales", które w odmienny sposób pokazują śmierć Batmana. Jednak o co tak naprawdę chodzi, tego jeszcze nie wiadomo, tego nie wie też sam Batman, który komentując poszczególne wydarzenia z historii stwierdza, że nic nie jest tak, jak być powinno. Druga część historii powinna rzucić na całość trochę więcej światła. Gaiman już nie raz udowodnił, że potrafi pisać bardzo dobre historie.

.

"Q"
Batcave