Tym z Was, którzy są zainteresowani aktualnymi przygodami dwóch ikonicznych bohaterów Uniwersum DC, postanowiliśmy ułatwić dotarcie do nowości. Dla naszego magazynu przygotowane zostały skróty bieżących wydarzeń z amerykańskiego rynku. Jeśli jesteście ciekawi, co ostatnio miało miejsce w regularnych seriach z Batmanem i Supermanem w roli głównej, zapraszamy do lektury.

Superherosi z DC Comics na bieżąco

Podsumowanie grudzień 2008

BATMAN

 

Rok 2008 upłynął w komiksowym świecie Batmana głównie pod znakiem "R.I.P.". W grudniu nie było inaczej. Chociaż event Morrisona się zakończył, to w numerach "Batman #682-683" otrzymaliśmy kontynuację wątków, których głównym celem było powiązanie wydarzeń z "Batmana" z "Final Crisis". Oczywiście Batman nie zginął w katastrofie helikoptera. Niestety kolejna misja sprawiła, że bohater trafił w pułapkę, za którą odpowiedzialny jest Darkseid. Jednak Mroczny Rycerz nie raz udowodnił, że nie ma dla niego sytuacji bez wyjścia i dlatego uwalnia się z maszyny, w której karmiony był fałszywymi wspomnieniami. Do czego to jednak doprowadzi Batmana, czy "R.I.P." miał być tylko chwytliwym tytułem, to się powinno okazać po szóstym numerze "Final Crisis".

W grudniu doszło też do interesującego powrotu, nie chodzi jednak o żadnego komiksowego bohatera, ale o Danny'ego O'Neila, który na łamach "Detective Comics #851" i "Batman #684" przedstawił historię "Last Days of Gotham". I chociaż w Gotham nie ma już Batmana, a Nightwing nie prezentuje poziomu, do którego przyzwyczaił wszystkich Bruce, to jednak potrafi sobie radzić. Mimo wszystko widać, że nie przychodzi mu to łatwo, bo przecież Batman jest tylko jeden.

Warto też zwrócić uwagę na ostatni numer tytułu "Batman and the Outsiders #14". Nie jest to jednak koniec serii, bo od następnego numeru zmienia ona nazwę na "The Outsiders", choć numeracja pozostanie bez zmian. Numer może nie był by jednak godny zapamiętania, gdyby nie jedna postać. Chodzi o nowego Azraela, który na pewno będzie miał istotny udział w przyszłych wydarzeniach dotyczących Gotham, a być może włączy się też w walkę o kaptur i pelerynę Batmana?

Jak zapewne wiedzą już fani Barmana, seria "Nightwing" ma się za kończyć na numerze 153. Jednak to numer 151. wydaje się być idealnym zamknięciem ostatnich wydarzeń z życia Richarda, czego idealnym przykładem jest skok spoza atmosfery, jak i zamknięcie innych spraw, przy których pracował bohater. Zupełnie inaczej przedstawiają się losy Tima Drake'a, który w wyniku poparzeń zmuszony jest w założyć maskę Red Robina w "Robin #151". Dramatyczne wydarzenia i coraz większy chaos panujący w Gotham oraz działania Armstronga sprawiają, że bohater musi dorosnąć, tak jak kiedyś pierwszy Robin, a to zapowiada dalszy rozwój postaci.

W grudniu ukazały się także ostatnie numery mini-serii "Batgirl", gdzie Cass dokonuje właściwego wyboru i oficjalnie zostaje zaadaptowana przez Wayne'a, oraz "Superman & Batman vs. Vampires & Werewolves", o której lepiej nie wspominać, bo chyba nawet dla fanów tego typu historii nie był to materiał na dobrym poziomie. Nie można także zapomnieć o drugim numerze (z tzrech) "Batman: Cacophony" Kevina Smitha, gdzie dochodzi do bezpośredniego starcia pomiędzy Batmanem i Onomatopeją. Nie brakuje także Jokera w najlepszym wydaniu.

"Q"
Batcave