Tym z Was, którzy są zainteresowani aktualnymi przygodami dwóch ikonicznych bohaterów Uniwersum DC, postanowiliśmy ułatwić dotarcie do nowości. Dla naszego magazynu przygotowane zostały skróty bieżących wydarzeń z amerykańskiego rynku. Jeśli jesteście ciekawi, co ostatnio miało miejsce w regularnych seriach z Batmanem i Supermanem w roli głównej, zapraszamy do lektury.

Superherosi z DC Comics na bieżąco

Podsumowanie listopada 2008

SUPERMAN

 

Poproszony o podsumowanie kolejnego miesiąca z życia Supermana, postanowiłem, że podzielę to małe sprawozdanie na trzy części, komiksowe, filmowe i telewizyjne. Skoro w tym miesiącu nic nowego o kinowej wersji Supermana nie wiadomo, skupimy się na komiksach (wspaniała historia "New Krypton", całkiem odmienna "Trinity" oraz nowe, ciekawe zapowiedzi na kolejny rok) i serialu "Tajemnice Smallville".

W listopadzie historie z Człowiekiem ze Stali w roli głównej okazały się lepsze, niż wielu się spodziewało. Trwająca w tej chwili historia "New Krypton" okazuje się strzałem w dziesiątkę i przez kolejnych sześć numerów trzyma bardzo wyrównany poziom. Johns i Robinson pokazują na co ich stać wprowadzając w świat Supermana 100 tysięcy jego pobratymców z planety Krypton - a dokładniej z miasta Kandor. Do tego wspaniałe rysunki i niesamowite okładki Alexa Rossa sprawiają, że w tym miesiącu Superman jest na topie. Kto jeszcze nie czytał nowej historii, jest proszony o jak najszybsze nadrobienie zaległości.

Chcąc nie chcąc, należy wspomnieć o cotygodniowej serii "Trinity", która jest chyba jeszcze gorsza niż jej poprzednik, "Countdown" - kolejny przykład, że nic nie prześcignie rewelacyjnej serii "52". Trójka największych herosów Ziemi - Superman, Batman i Wonder Woman nigdy nie wyglądali gorzej, a szkoda, bo historia o "trójcy" miała swój potencjał.

Wspaniałą wiadomością dla każdego fana Człowieka ze Stali jest zapowiedź nowej mini-serii pt. "Superman: Secret Origin", w której otrzymamy nową i tym razem aktualną wersję początków Supermana, od przybycia na Ziemię aż do czasu, gdy założył czerwoną pelerynę - to już w przyszłym roku.

Również serial "Smallville" podwyższył swój poziom. Pojawienie się Doomsdaya (tak, TEGO Doomsdaya) w ostatnich historiach sprawia, że opowieść o młodości Supermana nabrała tempa i zyskała nieco nowych wątków, o wiele ciekawszych niż ciągłe trójkąciki miłosne głównych bohaterów. Zapowiadane na przyszły rok pojawienie się Legionu Super-Bohaterów w miasteczku Smallville nastraja bardzo pozytywnie, zwłaszcza, że za scenariusz odcinka będzie odpowiedzialny Geoff Johns.

Jak widać, listopad był dobrym miesiącem dla fanów Kal-Ela, a kolejne zapowiadają się równie smakowicie.

Łukasz "xZera" Żerański
Daily Planet - Pierwsza Polska Strona o Supermanie