Tym z Was, którzy są zainteresowani aktualnymi przygodami dwóch ikonicznych bohaterów Uniwersum DC, postanowiliśmy ułatwić dotarcie do nowości. Dla naszego magazynu przygotowane zostały skróty bieżących wydarzeń z amerykańskiego rynku. Jeśli jesteście ciekawi, co ostatnio miało miejsce w regularnych seriach z Batmanem i Supermanem w roli głównej, zapraszamy do lektury.

Superherosi z DC Comics na bieżąco

Podsumowanie listopada 2008

BATMAN

 

Listopad w USA dla komiksowych przygód Batmana upłynął głównie pod znakiem "R.I.P.". W tym miesiącu zakończone zostały tie-iny, które w zależności od tytułu w większym lub w mniejszym stopniu nawiązywały do wydarzeń "Batmana" Morrisona.

W jubileuszowych, podwójnych numerach "Detective Comics #850" i "Nightwing #150" zakończone zostały historie "Heart of Hush", oraz "The Great Leap". Od Paula Diniego dostaliśmy przyzwoite zakończenie starcia Batmana z przyjacielem z dzieciństwa, Tommy'm "Hushem" Elliotem, a także wprowadzenie do "Detective Comics #852", gdzie Hush będzie szukał zemsty na Catwoman, która pozbawiła go tego, co najmocniej kochał - pieniędzy. Peter J. Tomasi, który także miał do dyspozycji podwójny numer, skupił się bardziej na akcji towarzyszącej pragnącemu zemsty na Nightwingu i Nowym Jorku Dwóm-Twarzom. Tymczasem w "Batman and the Outsiders #13" Batgirl rozpoczęła procedurę rekrutacji nowych członków do drużyny, którzy według jej założeń mają wypełnić lukę powstałą po zaginięciu Batmana.

Najważniejszym tytułem z regularnych serii, od którego zależy cała przyszłość Batmana był oczywiście "Batman #681", w którym Grant Morrisom zakończył historię "R.I.P.". Jednak jak to bywa w przypadku tego typu wydarzeń, wiele rzeczy pozostało niewyjaśnionych. Jedno jest pewne - cała psychologiczna gra dr Hurta doprowadziła do katastrofy helikoptera, w którym przebywali bohaterowie. Tak więc w najbliższych miesiącach w Gotham zabraknie Batmana, ale za sześć miesięcy nad miastem znów zabłyśnie bat-sygnał, tylko czy Mrocznym Rycerzem cały czas będzie Wayne?

W jednym z nielicznych tytułów, który nie był powiązany z "R.I.P.", czyli "Robinie #180", gdzie kontynuowany jest wątek chaosu panującego w Gotham, poznaliśmy tożsamość Red Robina, za którą ukrywał się General, czyli Ulysses Hadrian Armstrong. Końcówka historii sugeruje natomiast powrót Anarky'ego, a wybuch w magazynie to poważne kłopoty dla Robina.

Dla osób pragnących oderwać się od historii ze znaczkiem "R.I.P.", w listopadzie ukazała się pierwsza część mini-serii "Batman: Cacophony" autorstwa Kevina Smitha, gdzie na drodze Mrocznego Rycerza pojawia się Onomatopoeia. Nie brakuje także starych znajomych, jak Zsasz, Maxie Zeus, czy Joker.

"Q"
Batcave