Witajcie!

Ktoś mi niedawno powiedział, że kinowe "Wojny Klonów" to przede wszystkim głośne odgłosy blasterów, dział jonowych i mieczy świetlnych. Nie sprawdzałem. Sprawdzałem natomiast jak ma się sytuacja z polskim rynkiem komiksowych "Gwiezdnych Wojen" - na spotkaniu z Jackem Drewnowskim, redaktorem naczelnym miesięcznika "STAR WARS Komiks", podczas 19. MFK - i muszę przyznać, że rokuje on dość optymistycznie na przyszłość.

A skoro ostatnio znów więcej mówi się o gwiezdnej sadze, postanowiliśmy przybliżyć komiksowe uniwersum związane z rycerzami Jedi i lordami Sith, z którego Dark Horse - licencjonowany przez George'a Lucasa wydawca amerykański, czerpie niemałe profity.

W numerze polecam również szczególnie lekturę wywiadów: z Milo Manarą i Grzegorzem Rosińskim, które udało się przeprowadzić na festiwalu w Łodzi; z Jackiem Widorem, autorem "Metacoma"; z Mariem Oleksickim, powstały w kooperacji z Aleją Komiksu oraz podsumowujący tegoroczny MFK z Piotrem Kasińskim.

Ponadto zadbaliśmy o niemałą liczbę ciekawych artykułów i recenzji. Materiału jest całkiem sporo, w sam raz na jesienne popołudnia i wieczory.

W imieniu całej redakcji zapraszam do lektury!

Jakub Syty