Idzie wiosna, za pasem kolejne WSK, a my wraz z najnowszymi albumikami przylatującymi do nas z ciepłych krajów oddajemy w Wasze ręce świeży KaZet.

Postacią numeru jest Jim Aparo, rysownik znany przede wszystkim z kreacji wizerunku Mrocznego Rycerza z miasta Gotham. Zmarły ponad dwa lata temu amerykański twórca komiksów miał bogatą karierę, więc warto się z nią zapoznać.

Pierwsza odsłona w nowym roku to zawsze okazja do wszelkiego rodzaju podsumowań. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu przygotowaliśmy zestawienie najlepszych, naszym zdaniem, komiksowych premier roku 2007 i podzieliliśmy się wrażeniami na temat zeszłorocznych wydarzeń. O zabranie głosu w temacie poprosiliśmy również polskich wydawców. Ponadto, opracowaliśmy dane z rynków francuskiego i amerykańskiego.

Z nastaniem nowego roku do grupy redakcyjnej dołączyła Sylwia, debiutując trzema tekstami. Jako, że w kręgu jej zainteresowań znajduje się komiks kobiecy, bez wątpienia będzie wnosić do magazynu świeże spojrzenie na ciekawe pozycje.

Mamy nadzieję, że zawartość bieżącego KaZetu przypadnie Wam do gustu. A już teraz chciałbym zaprosić do jubileuszowego, pięćdziesiątego numeru naszego periodyku. Postaramy się zaoferować jak najwięcej dobrej komiksowej publicystyki. I nie tylko.

Zapraszam serdecznie do lektury!

Jakub Syty