Lecą liście z drzew...

...a w Łodzi czynione są ostatnie przygotowania przed największą w Polsce imprezą komiksową - Międzynarodowym Festiwalem Komiksu, który w tym roku obchodzi swoje osiemnaste urodziny. W tym samym czasie mamy przyjemność zaproponować Wam lekturę czterdziestego-siódmego numeru "KaZetu".

Tym razem na tapetę wzięliśmy twórczość Warrena Ellisa, przybliżając jego sylwetkę oraz kilka napisanych przez niego komiksów, a przede wszystkim świeże pozycje, takie jak "Nextwave", "Doktor Sleepless", "Crécy". Być może dzięki przygotowanym przez nas tekstom na nowo odkryjecie tego brytyjskiego scenarzystę, którego seria "The Authority" od niedawna gości na półkach naszych księgarń za sprawą wydawnictwa Manzoku.

Oprócz programu Festiwalu, w numerze znalazł się wywiad z Piotrem Kasińskim - człowiekiem, od którego w dużej mierze zależy kształt konwentu. Michał przybliżył twórczość nie tak dawno zmarłego Mike'a Wieringo. Marcin opisał kinową odsłonę "Transformers", które mają swoją komiksową historię również na polskim rynku. Maciek przedstawił swoje przemyślenia na temat słabości wydawnictwa DC Comics w stosunku do Marvel Comics. Ponadto przeczytać możecie o kilku komiksach wydanych za granicą i u nas.

Mamy w redakcji nowego debiutanta - Przemka Mazura, który opisał komiks "Green Arrow": "The Longbow Hunters". Nie wątpimy, że napisze dla nas wkrótce o czymś więcej, podobnie jak Joanna, która w swoim drugim z kolei numerze przedstawiła mangowe serie "Trigun" i "Trigun Maximum".

Oprócz stałych komiksowych przygód Kiziora, który tym razem przybywa również na MFK (uważnie obserwujcie ściany Łódzkiego Domu Kultury podczas waszego pobytu na imprezie!), mamy przyjemność zaproponować kilka filozoficznych rozważań Niuni, bohaterki wykreowanej przez Piotra Szreniawskiego.

Rozwiązaliśmy jeden konkurs (ten związany z Blakim), ogłaszamy od razu dwa kolejne. Mamy nadzieję, że z chęcią weźmiecie w nich udział. Tym razem do zgarnięcia zeszyty "Bears of War" Michała Śledzińskiego oraz komiksy z najnowszego pakietu wydawnictwa Timof i Cisi Wspólnicy.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o wprowadzenie. Serdecznie zapraszam do lektury!

Jakub "Tiall" Syty