Strzały pod Arsenałem

 


Nie ma to jak potęga mediów i promocji przez nie dokonanych. Temat powstania i komiksowego upamiętnienia wydarzeń sprzed 60 lat doprowadził do uznania przez wydawcę, że na komiksach można zbijać kokosy. To przekonanie doprowadziło go do wypuszczenia na rynek kolejnego komiksu wojennego - Strzały pod Arsenałem.

Komiks stara się wiernie odtworzyć wydarzenia sprzed 60 lat, upamiętnione w polskiej hagiografii ruchu oporu. Mamy więc utrzymany w stylistyce Kapitana Klossa obrazek z okupowanej Warszawy. Wszystko to archaicznie narysowane przez Kajetana Wykurza, który - choć młody - to pozostał w klimacie komiksu propagandowego lat PRL-u.

Dziełko nie wyróżnia się niczym na tle innych propagandowych publikacji ostatniego czasu (Zin Zin Press) i pomimo całego nastawienia na sukces w mediach lubujących się w polityce historycznej, tym razem przeszło bez echa. Widać wydawca nastawił się na samograj, ale zapomniał, że bez wkładu jego własnej pracy ten samograj nie zagra.

Komiks z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim miłośnikom Szarych Szeregów, pozostali mogą obok niego przejść z obojętnością.

Paweł "timof" Timofiejuk

Strzały pod Arsenałem
Autor: Kajetan Wykurz
Wydawca: Print Partner
Cena: 12 zł

Zakup w