Witamy po raz drugi w tym roku. Oddajemy do waszych rąk trzydziesty ósmy już numer naszego magazynu.

Tematem przewodnim KZ#38 jest tym razem znana chyba wszystkim miłośnikom komiksu postać superbohatera z uniwersum Marvela - Spiderman vel Peter Parker. Znajdziecie u nas sporo opisów różnych dłuższych i krótszych opowieści z udziałem Pajączka, jak również kilka przekrojowych artykułów na temat tej postaci. Nie zabrakło próby analizy fenomenu tej postaci, kompendium wiedzy niej i kilka innych smakowitości. Krótko mówiąc każdy, kogo interesuje postać Człowieka Pająka, powinien tu znaleźć dla siebie coś interesującego.

W Zagranicy jak zwykle kilka krótszych i dłuższych artykułów o komiksach z różnych stron świata. Tradycyjnie już króluje tematyka komiksu amerykańskiegu, nie zabrakło jednak też tekstów odnośnie rynku frankońskiego.

Po dłuższej nieobecności pojawił się też u nas ponownie dział "Przed premierą", w którym tym razem prezentujemy wam nowy komiks, będący dziełem Jerzego Szyłaka i Mateusza Skutnika - "Wyznania właściciela kantoru".

W magazynie mamy sporą dawkę prawdziwych "perełek z lamusa" tym razem dzięki artykułom stworzonym przez Gravesa, jak i Timofa. Nie zabrakło też oczywiście na łamach KZ recenzji nowości które ukazały się na naszym rodzimym rynku w ostatnim czasie.

Do naszej ekipy dołączyły dwie nowe osoby Suchy oraz Krzysztof Zajączkowski (w roli korektora) - witamy na pokładzie. Po dłuższej nieobecności na naszych łamach zagościł także ponownie nasz drogi felietonista Krzysztof (KoLec) Lipka-Chudzik, oraz Michał Siromski (specjalista od Batmana) - witamy spowrotem w krainie "komiksowo aktywnych" chłopaki. Nasze szeregi ostatecznie opuścili jednak Karol Konwerski i Mqpq, poświęcając się własnym projektom, z których jednym jest magazyn "Poniżej radarów". Czytelnik, który przynajmniej od pewnego czasu śledził zawartość kolejnych numerów naszego magazynu, bez problemu dostrzeże wśród jego twórców znajome ksywki i nazwiska. Kolegom gratulujemy i życzymy dynamicznego rozwoju nowego przedsięwzięcia :)

Kizię i Kiziora (którzy rzecz jasna występują tym razem jako Mary Jane Watson i Peter Parker) do tego numeru narysował nam Tomek (Asu) Pastuszka, którego prace możecie też podziwiać aktualnie na ekranie startowym Wraka. Dzięki Man - podziękowania szczególnie za sprawne działania w tej kwesti :) (Ty wiesz...)

W imieniu swoim i redakcji zachęcam do lektury! Myślę, że w bieżącym numerze każdy fan komiksu znajdzie dla siebie coś naprawdę interesującego. Tradycyjnie też zachęcamy do zakupów komiksów u naszego sponsora, czyli Komikslandii.

Tomek Brzozowski