"Wilq Superbohater" zeszyt 9: "Oplau"

 

Kilka nowych powiedzonek trenera Piechniczka, niecodzienna walka z pytonem potwornym, starcie z rzekomym diabłem obsikującym patisony Entombeta oraz druga część "Trylogii ze Świata Województwa Opolskiego", składają się na dziewiąty już zeszyt przygód superbohatera z Opola. Jest dobrze, może nawet lepiej niż ostatnio. Wilq trzyma się całkiem nieźle, chociaż momentami za dużo marudzi. Widać takie czasy.

Ten zeszyt jest trochę inny od poprzednich, a to dlatego, że jest taki trochę...przejściowy. Główną oś wydarzeń, stanowi w nim bez wątpienia druga część trylogii, a drugie części trylogii zazwyczaj wypadają słabiej i nawet tak konkretną serię jak "Wilq", musiało to spotkać. Chociaż zagrożenie, jakie szykują dla Opola tajemnicze postacie, jest naprawdę ogromne, a może nawet najogromniejsze ze wszystkich możliwych, to jednak nie na kartach tego komiksu dojdzie do rozprawienia się ze złem i odejście w kierunku zachodzącego słońca musi poczekać. A czekać to nikt przecież nie lubi! Na osłodę są w tym zeszycie jeszcze żarty rysunkowe i dwie inne historyjki (no i ta "Wyprawa...", co to ją chyba mało osób czyta), ale opowiadania te nie są takimi, które szczególnie zapadałyby w pamięć, chociaż z każdego z nich wyłowić można po kilka przednich dowcipów.

Bracia Mickiewiczowie zakroili tym razem dla Wilqa naprawdę niezłą dawkę wstrząsów i aż strach myśleć, jak też skończy się ta dramatyczna i trzymająca w napięciu opowieść. Ale już wiosną, poznamy jej finał. Z drugiej strony, to byłby dopiero żart, gdyby tak na przykład zaniechać publikacji trzeciej części trylogii, na rzecz kolejnych niezwiązanych z nią przygód Wilqa, czyniąc ją tym samym niepełną i w ten oto sposób, stworzyć kolejną nieskończoną komiksową historię w naszym kraju.

Jakub "Tiall" Syty


"Wilq Superbohater" zeszyt 9: "Oplau"
Scenariusz: Bartosz i Tomasz Minkiewicz
Rysunki: Bartosz i Tomasz Minkiewicz
Wydawca: BM Vision
Data wydania: 12.2005
Liczba stron: 40
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: specjalistyczne, EMPiK
Cena: 9,99 zł

Zakup w