"Star Wars": "Tag i Bink kopnęli w kalendarz" zeszyt 1

 

Gwiezdna Saga przepełniona jest humorem. Czemuż by zatem nie wykorzystać tego i nie zbudować w oparciu o niego zabawnej historyjki komiksowej? Na taki pomysł wpadli wydawcy z Dark Horse i oto mamy przed nami komiks, opowiadający o nietypowych perypetiach dwóch Rebeliantów, którzy aby przeżyć stają się Szturmowcami Imperium. Po przeczytaniu tego zeszytu każdy fan Gwiezdnej Sagi może nieco inaczej spojrzeć na pewne wydarzenia z IV Epizodu, które zostały tutaj wykorzystane w bardziej, lub mniej udany sposób.

Zdecydowanie lepszą frajdę z czytania tego komiksu będą mieli ci czytelnicy, którym nieobce są sceny z Pierwszej Trylogii, bo właściwie do takich ludzi jest ten komiks adresowany. Zabawne perypetie Taga i Binka mają miejsce gdzieś w tle wydarzeń znanych z filmu "Nowa nadzieja". Co więcej, rozgrywają się w tle wydarzeń kluczowych, jednak z perspektywy komiksu, to właśnie przygody dwóch pechowych Rebeliantów są na pierwszym planie. Taka kompozycja może, choć nie musi, być dla smakosza "Gwiezdnych Wojen" całkiem sympatyczna. Każd musi to ocenić samodzielnie.

Kreska Lucasa Marangona jest dość sterylna, komiks naszkicowany jest czystą, nieco cartoon'ową, linią. Kolory są płaskie, jednolite, stonowane, a całość tworzy raczej miły dla oka efekt. To dobrze, bo po co męczyć wzrok tak niewymagającą, lekką i zabawną historyjką?

Komiksowi brakuje fajerwerków, ale oparty jest na sprawdzonym w filmie humorze, tak więc powinien dostarczyć odpowiednią dawkę rozrywki każdemu temu, kto po niego sięgnie. Właściwie mógłby to równie dobrze być miły one-shot, ale powstała część druga opowieści, którą już wkrótce wyda Mandragora.

Jakub "Tiall" Syty


"Star Wars": "Tag i Bink kopnęli w kalendarz" część 1

Tytuł oryginału: Tag & Bink Are Dead
Scenariusz: Kevin Rubio
Szkic: Lucas Marangon
Tusz: Howard M. Shum
Kolory: Michelle Madsen
Okładka: Lucas Marangon
Tłumaczenie: Orkanaugorze
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 12.2005
Wydawca oryginału: Dark Horse Comics
Data wydania oryginału: 10.2001
Liczba stron: 24
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: miesięcznik
Cena: 5,00

Zakup w