"Naruto" tomik 14

 

Z biegiem czasu dojść musiało do tego, że aby wciągnąć czytelnika Masashi Kishimoto będzie musiał korzystać z coraz to bardziej pomysłowych konfrontacji, pomiędzy coraz potężniejszymi shinobi. Stawiając naprzeciwko siebie Trzeciego Hokage i powołanych do życia przez zdradzieckiego Orochimaru dwóch pierwszych Hokage, mangaka chyba osiągnął zamierzony cel, bowiem takiej walki, z użyciem tak wielu potężnych technik jeszcze na łamach tej mangi nie było. Dla miłośników serii powinna to być bez dwóch zdań bomba.

Tempo tego tomiku jest naprawdę dobre, a akcja rozwija się dwutorowo. Z jednej strony przedstawiana zostaje walka obecnego Hokage z Orochimaru, który skrywa za swoimi dotychczasowymi poczynaniami sporą tajemnicę. Z drugiej, mamy do czynienia z pościgiem za shinobi z Kraju Dźwięku, w którym udział bierze Naruto. Sytuacja w której rozgywa się pościg jest o tyle złożona, że nawet sami ścigający są ścigani, tak więc nie sposób uniknąć w tym przypadku licznych konfrontacji.

Naiwnie interpretując "Naruto", nie można pomijać znaczenia przypisów autora, które zarysowując jego karierę przybliżają sposób, w jaki pojmował on, w czasie kiedy tworzył tą opowieść, sprawę bycia autorem komiksów. Autoprezentacja Kishimoto momentami może budzić nawet odruch politowania, ale jednocześnie zaobserwować można w niej to, że włożył on sporo pracy w tę serię i rzeczywiście starał się zrobić z niej produkt wyjątkowy.

Jedno jest pewne, a mianowicie to, że wyjątkowo szybko czyta się ten tomik. Jest wciągający, pełen dynamizmu, i niewątpliwie spełnia oczekiwania, jakie może mieć czytelnik, względem tej serii.

Jakub "Tiall" Syty


"Naruto" tom 14
Scenariusz: Masashi Kishimoto
Rysunki: Masashi Kishimoto
Tłumaczenie: Rafał "Kabura" Rzepka
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 11.2005
Wydawca oryginału: Shueisha Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 184
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 12,95 zł

Zakup w