"Wolverine": "Koniec" zeszyt 6

 

Chaos. To jedno słowo najlepiej wyraża wszystko, co Jenkins zawarł w ostatnim zeszycie omawianej mini-serii. Naprawdę, szkoda czytać.

Sama idea doprowadzenia do upadku gospodarki Stanów Zjednoczonych, którą kieruje się John Howlett, budzi uśmiech politowania na twarzy, a gorycz lektury dopełnia bratobójcza walka, okraszona wieloma pusto brzmiącymi zdaniami. Przybycie Logana do twierdzy swojego szalonego brata i starcie z nim, nie wywołują jakichkolwiek emocji, poza zażenowaniem, jakie czeka na każdym kroku lektury. Jenkins niejako na siłę doprowadził tę mini-serię do szóstego zeszytu i widać to dobitnie po braku pomysłu na jej spójne i efektowne zakończenie.

Nieład fabularny zdaje się bardzo dobrze potwierdzać nierówna kompozycja graficzna tego zeszytu. Poszczególne kadry często przeszkadzają sobie nawzajem w rozplanowaniu kolejnych plansz komiksu. Niejednokrotnie na jednej stronie dzieje się po prostu za dużo i sprawia to wrażenie mętliku, co oczywiście przekłada się na trudniejszy odbiór całej historii. Dla Castelliniego praca z Jenkinsem musiała być swego rodzaju wyzwaniem, z którym koniec końców nie do końca sobie poradził.

Bez pomysłu, bez polotu, natomiast z nadmiarem pustosłowia i w oparciu o kiepską intrygę kończy się umownie ostatnia przygoda Wolverine'a. Naprawdę trudno spodziewać się w najbliższym czasie kolejnej zabawy w tym stylu, bo raczej z góry skazana jest ona na porażkę.

Jakub "Tiall" Syty

 

" Wolverine": "Koniec" część 6
Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Claudio Castellini
Kolory: Paul Mounts
Tłumaczenie: Orkanaugorze
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 06.2005
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Data wydania oryginału: 12.2004
Liczba stron: 24
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Cena: 5,00 zł

Zakup w