"Ranma 1/2" tomik 6

 

Aby zdobyć "Pigułkę Feniksa", która wreszcie uleczy Ranmę ze skutków techniki "kociego języczka", musi on wziąć udział w walce na rozbijanie arbuzów. Wprowadzający w ten tomik mangi, kolejny wymyślny pomysł autorki zapewnia, że tradycyjnie obecnego humoru w nim nie zabraknie.

Jak nietrudno się domyślić, prababka Shampoo nadal zabiega o to, by młody Satome stał się mężem jej wnuczki, a ma wiele niecodziennych sposobów, by jakoś go podejść. Jednym z nich jest wzięcie na swojego ucznia Ryogi, który powraca niespodziewanie do gry. Pojedynek między wciąż zwiększającym swoje umiejętności - w dużym stopniu za sprawą gier Prababki - Ranmą, a poznającym nowe techniki Ryogą, to solidna porcja atrakcji w tym wypełnionym akcją tomiku.

Drugim, dużo krótszym, wątkiem tego odcinka jest konfrontacja z Sentaro, który związany jest ze szkołą... bojowej ceremonii parzenia herbaty. Tak, tak, to nie żarty, Rumiko Takahashi potrafi naprawdę zaszokować pomysłowością, a coś takiego, jak "cios serwetki" wywołać może u co poniektórych salwy niekontrolowanego śmiechu. Cóż, taki to urok tego komiksu.

Jest wesoło czyta się przyjemnie i o to przecież tu chodzi. "Ranma 1/2" jest wciąż lekką i przyjemną serią, która pozwala odprężyć się w pełnym tego słowa znaczeniu.

Jakub "Tiall" Syty

 

"Ranma 1/2" tom 6
Scenariusz: Rumiko Takahashi
Rysunki: Rumiko Takahashi
Tłumaczenie: Marcin Nowak-Kreyer
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 06.2005
Wydawca oryginału: Shogakukan, Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 184
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 16,00 zł

Zakup w