"Naruto" tomik 13

 

Koniec oczekiwań. Przełożona druga walka wreszcie się rozpoczyna! Naprzeciw siebie stają Sasuke i Gaara. Wszyscy w skupieniu przyglądają się ich starciu, tymczasem do akcji wkraczają spiskowcy. Od tego tomiku akcja powoli zaczyna schodzić na nieco inne tory.

Tym, co zawsze zaciekawia w mangach typu "Dragonball", czy "Naruto" to rozwój bohaterów, ujawnianie się ich talentów do walki, zaskakiwanie przeciwnika nowymi, wyszukanymi sposobami prowadzenia ataku i obrony. Tym razem swoje zdolności prezentują postacie, które od samego początku otacza aura tajemniczości i drzemiących w nich możliwości. Bezwzględny Gaara zdaje się być wyjątkowo niebezpieczny dla każdej jednostki ludzkiej, z czym zresztą się nie kryje, natomiast trenujący w ukryciu i pod okiem Kakashiego Sasuke przybywa na pojedynek zupełnie odmieniony i pewny swego. Pokaz próbki umiejętności tych dwóch to uczta dla oka, a jednocześnie spora dawka emocji.

Starcie Sasuke i Gaary splata się z początkiem frontalnego ataku spiskowców, co było oczywiście planowane i anonsowane już od dawna, więc nie jest jakąś tajemnicą. W tym momencie wartym podkreślenia jest fakt wielowątkowości, którą autor umiejętnie rozwijał w tle, a która była bardzo potrzebna do płynnego przejścia z jednej wiązki fabularnej w drugą. Bez zgrzytów, natomiast bardzo dynamicznie, Kishimoto rozpoczyna w tym tomiku nową, kluczową dla przyszłego kształtu świata tej mangi przygodę, jaka czeka Naruto i jego nowych kompanów. Tak, czas bowiem zawiązać nowe sojusze, by bronić Konohy.

Na scenie gra już wielu silnych bohaterów, a mangaka za wszelką cenę stara się, by czytelnik był świadkiem jak największej ilości pojedynków. Tego nie braknie w tym tomiku, nie zabraknie również w kolejnym, ponieważ akcja zaczyna toczyć się wielotorowo.

Jakub "Tiall" Syty

 

" Naruto" tom 13: "Koniec egzaminów!"
Scenariusz: Masashi Kishimoto
Rysunki: Masashi Kishimoto
Tłumaczenie: Rafał "Kabura" Rzepka
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 08.2005
Wydawca oryginału: Shueisha Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 184
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 12,95 zł

Zakup w