"Naruto" tomik 12

"Ptak, którego zamknięto w klatce otworzy sobie klatkę dziobem, jeśli jest mądry, oczywiście.
Wystarczy, żeby pozostały w nim zapał i chęć do ponownego wzbicia się w niebo."

Rozpoczyna się ostatnia część egzaminu na chunina, do finałów przystępują najlepsi z najlepszych. Na pierwszy ogień autor serwuje starcie pomiędzy Naruto, a Nejim Hyugą - czyta i ogląda się bardzo przyjemnie.

Naruto sporo nauczył się podczas miesięcznej przerwy i przypuszczalnie każdy z niecierpliwością czeka na to, by zaprezentował on swoje nowe umiejętności. Do walki staje naprzeciw wymagającemu przeciwnikowi, który widzi meridianowe punkty w ciałach swoich oponentów, a to pozwala mu zrobić wszystko z ich czakrą. Starcie z Nejim to jednak nie tylko sama próba sił, to również swojego rodzaju wykład mangaki na temat przeznaczenia, jak również na temat przeciwstawiania się przypisaniu do jednego miejsca w świecie. Jak dobrze pamiętamy, Neji opętany jest myślą o predestynacji każdej osoby, co pokazał dobitnie w czasie walki z Hinatą. Podczas zmagań z Naruto jego poglądy zostają skonfrontowane z nieco odmiennymi...

Kishimoto za wszelką cenę chce uniknąć przewidywalności poczynań jego bohaterów, tak więc czytelnik niejednokrotnie może poczuć się zaskoczony rozwojem wydarzeń. Mangaka sprytnie przedstawił zasady egzaminu, w którym nawet zwycięzcy poszczególnych walk nie muszą czuć się przegranymi, bo porażka nie jest równoznaczna z brakiem możliwości otrzymania awansu, a wygrana nie musi oznaczać sukcesu na tym polu. Co więcej, w tle trwają potajemne przygotowania do ataku na Konohę. Tym ciekawsze staje się obserwowanie ruchów każdej z postaci, gdy główną osią wydarzeń niekoniecznie jest stawka tytułu chunina.

Tomik sprawnie przeprowadza czytelnika przez kolejne pojedynki, jednak na starcie dwóch niesamowicie potężnych kandydatów na tytuł chunina przyjdzie poczekać do kolejnej odsłony przygód Naruto. To ta walka zapowiada się najciekawiej z dotychczasowych, to podczas niej dojść ma do odsłonięcia kart przez spiskowców czających się wokół. Jest więc na co czekać.

Jakub "Tiall" Syty

 

" Naruto" tom 12: "Wielki skok"
Scenariusz: Masashi Kishimoto
Rysunki: Masashi Kishimoto
Tłumaczenie: Rafał "Kabura" Rzepka
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 06.2005
Wydawca oryginału: Shueisha Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 192
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 13,00 zł

Zakup w