"Naruto" tomik 11

 

Grupa geninów szykująca się do ostatniego etapu egzaminu na chunina ma miesiąc na odpoczynek i podniesienie swoich umiejętności. Naruto trafia pod opiekę Ropuszego Pustelnika, który zastępuje pana Ebisu i ma zamiar wydobyć z młodego shinobiego drzemiące w nim potężne pokłady czakry. Tomik jedenasty jest trochę przejściowy, rozwijający wątki poboczne, przygotowujący na wyjątkowe pojedynki i zwracający uwagę na tło egzaminu, jakim jest planowany konflikt między krainami.

Czcigodny Jiraya, tajemniczy Ropuszy Pustelnik przygotowujący naszego bohatera do egzaminacyjnego turnieju, to postać pod wieloma względami przypominająca Żółwiego Pustelnika z serii "Dragonball". Posiadający niebagatelne zdolności nauczyciel dosiada sporych rozmiarów ropuchy, podobnie jak Boski Mistrz z Dragonball dosiadał żółwia, okazuje się także być nielada zbokiem i autorem czytanej namiętnie przez Kakashiego książki "Eldorado flirtujących". Nie mniej, to on może sprawić, że Naruto stanie się dużo silniejszy i gotowy stawić czoło mocnym przeciwnikom.

W tle, jak to zostało napomknięte, Kishimoto coraz wyraźniej zarysowuje spisek krain Piasku i Dźwięku, które jednoczą się przeciw osadzie Konoha. Poznani wcześniej bohaterowie okazują się być trybikami potężnego mechanizmu, który pracuje na rzecz konfliktu na wielką skalę. Pozostaje mieć nadzieję, że nie przyćmi on bardzo interesująco zapowiadających się zmagań na dużej arenie.

Czytelnicy spodziewający się kolejnej dawki walk muszą jeszcze poczekać, ale naprawdę jest na co, tymczasem w tomiku rozwijane zostają wątki niezbędne dla opowiedzenia bardziej zawiłej historii. Wszystko to, w wesołej konwencji i ciekawie przedstawione, zapewnia niezłą rozrywkę.

Jakub "Tiall" Syty

 

" Naruto" tom 11: "Praktyki u Mistrza?!"
Scenariusz: Masashi Kishimoto
Rysunki: Masashi Kishimoto
Tłumaczenie: Rafał "Kabura" Rzepka
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 04.2005
Wydawca oryginału: Shueisha Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 184
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 13,00 zł

Zakup w