"Miecz nieśmiertelnego" tomik 5

 

Ktoś czyha na życie członków Itto-Ryu. Ktoś na tyle silny, że jest w stanie im realnie zagrozić i nie jest to bynajmniej Manji. Seria staje się coraz bardziej interesująca i rozbudowana.

Spora część fabuły tego tomiku rozgrywa się bez obecności Manjego i Rin, co zdawało się być jeszcze niedawno nie do pomyślenia. Hiroaki Samura kreśli jednak coraz bardziej zawiłą intrygę, w której nasi bohaterowie mają do odegrania tylko część głównych ról. Na pierwszy plan wchodzi tymczasowo nie do końca ujawniony konflikt pomiędzy grupą samozwańczych mścicieli, a dojo Anontsu. Pojawia się coraz szersza gama postaci, z których każda dąży do realizacji swoich interesów. Mangaka umiejętnie przedstawia ich relacje, sporo uwagi poświęca na budowanie ich portretów psychologicznych.

Sytuacja tej najlepszej szkoły szermierki w kraju jest bardzo korzystna - dwór szoguna chce, by Itto-Ryu szkoliła ich samurajów, tymczasem pojawiają się niespodziewane problemy, które stają na drodze ku jej silnej pozycji. Jak widać, na strony komiksu wkrada się także coraz więcej elementów szeroko rozumianej polityki, co może tylko zaowocować coraz lepszymi odcinkami serii.

"Miecz nieśmiertelnego" coraz bardziej wciąga, coraz bardziej intryguje, coraz bardziej przekonuje co do tego, że mangaka ma dobry pomysł na dłuższą serię. Już nie tylko grafika, ale również scenariusz przemawia na rzecz tej mangi.

Jakub "Tiall" Syty

 

"Miecz nieśmiertelnego" tom 5
Scenariusz: Hiroaki Samura
Rysunki: Hiroaki Samura
Tłumaczenie: Maciej Murzyniec
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 04.2005
Wydawca oryginału: Kôdansha Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 216
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 18,00 zł

Zakup w