"Banner" zeszyt 3

 

Jest lepiej, niż w poprzednim odcinku, natomiast wciąż trudno oprzeć się wrażeniu, że więcej w tym komiksie nastawienia na bezmyślne pranie się po gębach, niż jakiegoś pomysłu na odmienne podejście do postaci Hulka i Bannera. A może to wszystko dlatego, że za scenariusz odpowiedzialny jest Brian Azzarello, więc poziom wymagań gdzieś w podświadomości wzrósł?

W tym zeszycie scenarzysta bawi się niejako postacią Hulka, wystawia ją na pośmiewisko, drwi z niej, a wszystko to pośrednio poprzez dość enigmatyczne i śmiałe postępowanie doktora Samsona. Rozeźlone monstrum cały czas poszukuje Bannera, a więc tego, który próbując popełnić samobójstwo chciał jednocześnie wyzwolić ludzi od zagrożenia, jakie ten niesie, tymczasem zielonowłosy naukowiec prowadzi z nim pokrętną grę, stając niemalże na pograniczu bezpieczeństwa, wystawiając na szwank nie tylko siebie, ale również licznych żołnierzy. Niespodziewanie do akcji wkracza generał Ross, dla którego prowadzone działania, mające na celu unieszkodliwienie Hulka, są zupełnie niepojęte. Pod tym względem czytelnik może utożsamiać się z tą postacią.

Żeby zrozumieć, co Azzarello ma na myśli opowiadając całą tę historię należy poczekać do ostatniego zeszytu. Miejmy nadzieję, że poznamy w nim odpowiedzi na nurtujące pytania odnośnie takich, a nie innych działań Samsona względem Hulka.

Jakub "Tiall" Syty


" Banner" część 3
Scenariusz: Brian Azzarello
Rysunki: Richard Corben
Kolory: Studio F
Tłumaczenie: Orkanaugorze
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 07.2005
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Data wydania oryginału: 2001
Liczba stron: 24
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: kioski
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Cena: 5,00 zł

Zakup w