Witam serdecznie.

Długo nas nie było, oj długo... Mamy jednak nadzieję, że jeszcze o nas nie zapomnieliście i wciąż macie ochotę przeczytać kolejny numer KZ-u. Powoli kończy się sezon ogórkowy i kolejni pracownicy wracają z urlopów. Nam także udało się zmobilizować siły i zamknąć w końcu ten numer naszego magazynu. Tym razem ja, jako zastępca rednacza, dostąpiłem zaszczytu napisania wstępniaka. Jak będzie dalej, no cóż, pożyjemy zobaczymy. Niewykluczony jest powrót na scenę Sławka.

A co w numerze? Tematem przewodnim jest tym razem postać Granta Morrisona, człowieka o głowie pełnej ciekawych pomysłów, scenarzysty, muzyka oraz pisarza. Tradycyjnie oprócz tekstu biograficznego o samym autorze, znajdziecie ilustrowaną bibliografię jego artystycznych dokonań, a także artykuły dotyczące najważniejszych komiksów, do których napisał scenariusze w swojej dotychczasowej karierze.

W tym numerze pojawiła się też pewna niespodzianka, w postaci fuzji KZ-u oraz magazynu "Finał", który niestety kończy już swoją działalność. Jego twórcy zdecydowali się na publikację owoców swojej pracy na naszych łamach. Dzięki temu aktualny numer naszego magazynu wzbogacił się o kilka kolejnych komiksów, a także kilka ciekawych tekstów publicystycznych. Pozdrawiamy cały zespół "Finału" :)

Znacznie rozrósł się także nasz dział komiksowy, w którym prezentujemy wam prace młodych twórców. Mamy nadzieję, że spodobają się wam te komiksy, a w przyszłości postaramy się aby ten dosyć nowy fragment naszego magazynu rozkwitał coraz bardziej.

W dziale Special tym razem umieściliśmy zestawienie najlepszych, zdaniem naszej redakcji komiksów, wydanych w roku 2004. Dowiecie się tam również jakie były typy poszczególnych redaktorów KZ-u.

Do VIP roomu zaprosiliśmy tym razem Dagmarę Matuszak. Także nasze pozostałe działy nie mają się czego wstydzić, jeśli chodzi o objętość. W Zagranicy znajdziecie sporo interesujących tekstów, po dwa teksty znalazły się też w działach Magazyn i Pekaef.

Do tych wszystkich atrakcji należy jeszcze dodać pracę naszych drogich felietonistów, oraz garść komiksowych recenzji. Jak widzicie, całkiem sporo się tego nazbierało i mamy nadzieję, że każdy z naszych czytelników znajdzie w tym numerze dla siebie coś ciekawego.

Morrisonowego KiZiora oczywiście wykonali Marcin Gręźlikowski i Mariusz Sopyłło, natomiast KiZię stworzył dla nas Marek Turek. Dziękujemy.

Odnośnie kolejnego numeru, to nie chcielibyśmy składać pustych obietnic, ale postaramy się, aby ujrzał on światło dzienne w okolicach rozpoczęcia roku akademickiego, czyli w październiku. Zachęcam również do wspomożenia naszego sponsora czyli Komikslandi, przez klikanie w linki zamieszczone przy recenzjach i zakupy komiksów on-line.

Pozdrowienia dla wszystkich którzy w nas wierzyli. Zapraszamy do lektury.

Tomek Brzozowski