"Wolf's Rain" tomik 2

 

 

Splecone ze sobą losy przedstawionych bohaterów prowadzą ich wszystkich do jednego miejsca. Wilki, Córka Księżycowego Kwiatu, Darcia, Patrycjusze, łowca Quent i Blue, a także naukowcy postawieni zostaną w sytuacji przełomowej. Zagęszczona fabuła nie jest może najlepszym sposobem na ukazanie głębi relacji, tym bardziej tych wielorakich, ale w tym przypadku autor wychodzi z sytuacji obronną ręką. Cały tomik starcza, by dobrze zakończyć tę niezłą historię.

Czym jest Raj i co może zaoferować tym, którzy go poszukują? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale jasna, a po lekturze można odnieść wrażenie, że pozostaje ono nadal kwestią otwartą i że powiedziano za mało. Mimo wszystko propozycja autorów jest atrakcyjna, opowiedziana przez nich historia naprawdę wciąga i może skłonić do refleksji. Pewnego rodzaju mitologizacja wydarzeń oraz wskazanie na przeróżne motywy kierujące poszczególnymi bohaterami nadają jej głębszego sensu.

W komiksie nie brakuje obrazów, które zatrzymują oko na dłużej, emanują tajemniczością, mistycyzmem. Zazwyczaj same za siebie przemawiają, a tekst się do nich odnoszący jest tłem i tylko wzmacnia przekaz. Oprócz tego jest tu sporo dynamicznych kadrów, na których nie brak wilczej krwi.

Oparty na serialu animowanym komiks to chyba zawsze duże wyzwanie. Taki rodzaj adaptacji jest w sumie niezbyt częsty. "Wolf's rain" jako manga jest mimo wszystko dobry, wart polecenia. Można się chyba cieszyć również z tego, że adaptacja nie trwała tak długo, jak tworzona przez Masashiego Sadamoto papierowa wersja serii "Neon Genesis Evangelion".

Jakub "Tiall" Syty

"Wolf's Rain" tom 2
Scenariusz: Bones i Keiko Nobumoto
Rysunki: Iida Toshitsugu
Tłumaczenie: Paweł "Rep" Dybała
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 01.2005
Wydawca oryginału: Kôdansha Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 212
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 17,00 zł

Zakup w