"Wilq Superbohater" zeszyt 7: "Pod osłoną AGD"

 

Wilq powraca! Co więcej, jest w jak najlepszej kondycji! Nie dość, że "Pod osłoną AGD" zawiera aż siedem (może to tak specjalnie, skoro to siódmy już zeszyt) krótkich historyjek z przygodami Wilqa, to jeszcze do komiksu dołączony jest kalendarz z Waszym ulubionym superbohaterem. Bracia Minkiewiczowie dbają o czytelników, którzy dbają z kolei o nich. O, jak słodko.

Tym razem autorzy przygotowali przegląd niedługich historyjek, dzięki czemu mamy tu całą gamę różnorakich śmiesznych sytuacji, w których swoje role odegrają dobrze znani bohaterowie z Opola. Czymże jest dla Mikołaja "życie na krawędzi"? Co kryje i skąd się bierze moc "super-plaskacza"? Czy Pan Promek zdobędzie świat? O czym rozmawiają kobiety mafii? Jeśli komuś podczas lektury tego komiksu uśmiech zniknie na dłużej z twarzy, to chyba będzie to oznaką chronicznego dołka psychicznego. "Wilq" po prostu miażdży i aż szkoda, że tego wszystkiego tak mało.

Dodatkiem do zeszytu jest kalendarz superbohaterski. Wilqowy kalendarz na każdy miesiąc ma przysłowie, jedno-planszowa historyjkę oraz garść informacji na temat wybranych dat. Stąd można dowiedzieć się, kiedy w całym roku przypadają imieniny Bartosza i Tomasza, kiedy jest Dzień Żwiru, bądź też kiedy urodziny obchodzi J. LO. Wilqowy kalendarz to również galeria postaci z komiksu. Ten załącznik to nie lada gratka dla miłośników Wilqa. Kto powiesi go sobie w pokoju, ten zapewne będzie tryskał dobrym humorem przez całe "dwanaście gównianych miesięcy". Szkoda tylko, że Minkiewczowie nie podali w nim przybliżonych dat premier kolejnych zeszytów. No, chyba, że puszczający bąka Wilq na ostatniej stronie okładki jest wyrazem czegoś więcej, podobnie jak ostatnia historyjka zeszytu o złowieszczo brzmiącym tytule "Śmierć superbohatera". Ale chyba nie ma sensu martwić się na zapas i mieć czarnych myśli. Tym bardziej, że "kto kogo straszy, ten tego się boi".

Jedynym miusem tego zeszytu jest brak jakiejkolwiek kontynuacji wątku randkowego Wilqa i Słabego Wielbłąda. Wszyscy zapewne zachodzą w głowę, jak dalej potoczy się ten epizod i czy cały świat ujrzy zdjęcie Wilqa robiącego koliberka. Na to przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Jakub "Tiall" Syty

"Wilq Superbohater" zeszyt 7: "Pod osłoną AGD"
Scenariusz: Bartosz i Tomasz Minkiewicz
Rysunki: Bartosz i Tomasz Minkiewicz
Wydawca: BM Vision
Data wydania: 02.2005
Liczba stron: 40
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: specjalistyczne, EMPiK
Cena: 9,99 zł

Zakup w