"Wolverine: Koniec" zeszyt 4

 

Tak oto zrobiło się ciekawie. Konfrontacja dwóch braci, z których jeden wie wszystko o przeszłości, a drugi pragnie poznać tajemnicę swojego pochodzenia, wychodzi naprawdę atrakcyjnie. Po słabszym początku, ten zeszyt zawiera niezłą treść.

Jenkins bardzo sprytnie wykorzystał niedopowiedziany wątek "Origin" dotyczący brata Jamesa Howletta, o którym rodzice mu wiele nie wspominali, a który został jedynie wspomniany. W związku z tym przychodzi moment dopowiedzenia tego przemilczanego epizodu, który nieźle komponuje się z "Origin" i wskazuje na to, że mutacja Logana nie była jedyna w swoim rodzaju. Ten epizod jest niezwykle wciągający, rodzi też kolejne pytania.

Po niższej cenie komiks smakuje jeszcze lepiej, co nie znaczy, że ławo można rozstać się z usztywnianą okładką - taką wizytówką zeszytów Mandragory. Mimo wszystko, jakość nadal jest niczego sobie, a nowa cena być może przekona do zakupu większą grupę czytelników. Akurat ten komiks może przekonać niezdecydowanych.

Czy warto było czekać dwieście lat, by dowiedzieć się tego, czego dowiedział się Logan? Z obecnej perspektywy jest to jeszcze lekko rozmyte, tym bardziej, że scenarzysta wprowadza do wątku nowy element. Po niezłym zeszycie, oczekiwania co do treści następnego rosną, a czas jaki trzeba na niego czekać baaaaaaardzo się wydłuża.

Jakub "Tiall" Syty

" Wolverine": "Koniec" część 4
Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Claudio Castellini
Kolory: Paul Mounts
Tłumaczenie: Orkanaugorze
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 02.2005
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Data wydania oryginału: 2004
Liczba stron: 24
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: kwartalnik
Cena: 5,00 zł

Zakup w