"Wolverine: Koniec" zeszyt 3

 

Dokąd prowadzi ścieżka, którą kroczy stary Logan? Do odkrycia tajemnicy Weapon X, czy może do sekretu sięgającego czasów jeszcze odleglejszych? "Wolverine:Koniec" zaczyna coraz bardziej przypominać coś w stylu mini-serii "Origin", ale jest przy tym pozycją dużo słabszą.

Chyba nie tego można się było spodziewać. Po pojedynku na śniegu z bliżej niezidentyfikowanym przeciwnikiem Logan trafia do kolejnego dziwnego miejsca. Tam czeka na niego spotkanie z kimś, kto dużo o nim wie. Chociaż do końca zostały trzy odcinki, trudno wyobrazić sobie zmianę toru, na jaki wprowadził Rosomaka scenarzysta. Czy wszystko sprowadzone zostanie do posiadłości Howlettów, w której doszło do wydarzeń opisanych w "Origin"? Odpowiedź na to pytanie bliższa jest twierdzącej, tym bardziej, że Jenkins wyraźnie oscyluje wokół małej furtki, którą pozostawił w tamtej mini-serii, a na którą to furtkę może nie każdy zwrócił uwagę.

Można mieć zastrzeżenia do tempa prowadzenia akcji. Jest ono ociężałe, nawet mimo prób wprowadzenia dynamiki i elementów mających z założenia budować suspens. Naprawdę trudno zrozumieć, co też właściwie chodzi po głowie scenarzysty, w związku z czym do tego komiksu na chwilę obecną trudno podejść bez ostrożności.

Jest jako tako, trudno dać się wciągnąć w prowadzony wątek. Pozostaje czekać na jego rozwój, ale Jenkins to scenarzysta, który potrafi bardzo często rozczarowywać. Oby nie pogrzebał do końca swojego pomysłu na historię o starym Rosomaku.

Jakub "Tiall" Syty

"Wolverine": "Koniec" część 3
Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Claudio Castellini
Kolory: Paul Mounts
Tłumaczenie: Orkanaugorze
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Data wydania oryginału: 2004
Liczba stron: 24
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: kwartalnik
Cena: 8,00 zł

Zakup w