"Ranma 1/2" tomik 4

 

Pojedynku na lodzie ciąg dalszy, ale tych wszystkich, których bojowa jazda figurowa szczególnie nie zachwyca i dla których technika "rozcinacza par", czyli "wiru rozstania", nie jest specjalnie atrakcyjna, ucieszy pewnie wiadomość, że dokończenie wątku tomiku poprzedniego zajmuje jedynie połowę tomiku. "Ranma 1/2" powraca w dobrej formie.

Kiedy wszystko wskazuje na to, że pojedynek o puchar Charlotte znudzi już czytelnika na dobre, autorka wprowadza zupełnie nowy wątek. Tak oto na horyzoncie pojawia się Shampoo - nowa, urocza bohaterka, która wnosi jakże wiele ożywienia i sprawia, że wszystko wokół znów staje na głowie. Jak dotychczas, Rumiko Takahashi nie zawodzi kreacją niezwykle sympatycznych postaci, z których każda charakteryzuje się silną, niepowtarzalną osobowością.

Mimo wszystko tomik ten ma swoje dwie strony. Początek jest nieco słabszy, bo nietrudno przychodzi przyznanie, że pomysł z walkami na lodzie był cokolwiek "szalony". Z drugiej strony wprowadzenie Shampoo dodaje od razu serii świeższego powiewu. Widać, że autorkę stać na wiele i że ma prawdziwy dar bawienia czytelnika.

Miło czyta się tę mangę. To dobra, luźna rozrywka, w której co chwila pojawia się jakiś gag i w której mimo wszystko rozgrywane są jakże ważne, w cudzysłowie oczywiście, dla przedstawionych bohaterów kwestie. Warto kontynuować przygodę z Ranmą i całą tą zgrają.

Jakub "Tiall" Syty

"Ranma 1/2" tom 4
Scenariusz: Rumiko Takahashi
Rysunki: Rumiko Takahashi
Tłumaczenie: Marcin Nowak-Kreyer
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 02.2005
Wydawca oryginału: Shogakukan, Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 184
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 16,00 zł

Zakup w