"Ranma 1/2" tomik 3

 

Bojowa gimnastyka artystyczna? Bojowa jazda na łyżwach? Brzmi niedorzecznie? O takie absurdalne rozwiązania na co dzień trudno, tymczasem Rumiko Takahashi nie boi się ich eksploatować. Kto ciekaw, jak to smakuje, niech sprawdzi.

Fabuła tym razem opiera się na dwóch rodzajach indywidualnych konkurencji, w których główne postacie muszą wziąć udział w związku z pewnymi turbulencjami, jakie stwarzane są w ich otoczeniu.. Nie są to jednak jakieś spektakularne walki. Chociaż Ranma przedstawiony jest jako wyborny technik, to pojedynki, w których bierze udział są co najmniej banalne i trochę dziecinne. Nie mówiąc już o osobliwym ich charakterze.

Tomik trzeci jest momentami nudnawy. Autorka wyraźnie stawia na humor związany z miłosnymi zawirowaniami. W tym komiksie każdy może pałać wielkim uczuciem do każdego, jednocześnie będąc zażartym przeciwnikiem kogoś innego. Owszem, zabawa przeważnie jest niezła, ale są chwile, kiedy wszystko wydaje się być za bardzo naciągane, przez co traci urok.

Postacie są sympatyczne i pozostaje mieć nadzieję, że nie będą wkrótce umieszczane w ogranych sytuacjach. Niestety, zabawa w zmienianie się bohaterów w kogoś innego może zbyt szybko stracić swoją niepowtarzalność, a to dlatego, że zbyt często do owych przemian dochodzi. Na całe szczęście dotychczas jest wesoło, a P-chan robi swoje.

"Ranma 1/2" ma potencjał. Jak na razie nie jest on nadmiernie wykorzystywany, więc chyba wciąż można liczyć na wiele. Tym razem jest średnio, ale manga zapewnia wystarczającą porcję rozrywki, by nie zaniechać lektury. To najważniejsze.

Jakub "Tiall" Syty

"Ranma 1/2" tom 3
Scenariusz: Rumiko Takahashi
Rysunki: Rumiko Takahashi
Tłumaczenie: Marcin Nowak-Kreyer
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Shogakukan, Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 184
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 16,00 zł

Zakup w