"Osiedle Swoboda" zeszyt 3

 

 

Szopa jedzie do Centrum! Komu niekoniecznie podobały się pierwsze dwa odcinki, a mimo to wciąż spodziewał się wiele po zeszytowym "Osiedlu Swoboda", ten na pewno poczuje się usatysfakcjonowany odsłoną trzecią. No, i jeszcze ten bonusik w wykonaniu KRLa. Warto zajrzeć do środka.

A w środku kontynuacja i zawiązanie się intrygującej rozgrywki między szarymi eminencjami serii, które zostają wreszcie objawione. Jest klimatycznie, momentami zabawnie. Każda z postaci ma wyznaczoną rolę do odegrania, wszystko staje się spójne, a to różni ten odcinek od poprzednich, w których nie do końca było wiadomo, o co zaczepi się Śledziu. Cóż, tamto, to był po prostu trochę przydługi wstęp do rozgrywki. Teraz wiele się wyjaśnia, chociaż wciąż nowe tajemnice przed nami, i jest naprawdę ciekawie.

Jest jeszcze w tym zeszycie, wspomniana już, krótka historyjka, a raczej pierwsza jej część, autorstwa KRLa. "New Kids On The Blok"" to wyśmienity kąsek. Im więcej historii z dzieciństwa przywoła, tym weselej. Również graficznie jest to odjazdowy i zajawkowy projekt. A to dopiero początek...

Żeby się nie rozpisywać, zeszyt trzeci "Osiedla Swoboda" to rzecz, na którą warto było poczekać. Oby Śledziu utrzymał ten nastrój, a temu komiksowi krzywda się nie stanie i żaden recenzent psów na nim nie powiesi. Polecam.

Jakub "Tiall" Syty

"Osiedle Swoboda" nr 3
Scenariusz: Michał "Śledziu" Śledziński, KRL
Rysunki: Michał "Śledziu" Śledziński, KRL
Kolory: Bartosz "Marian" Ślesiński
Wydawca: Niezależna Prasa
Data wydania: 03.2005
Liczba stron: 36
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 5,90 zł

Zakup w