"Naruto" tomik 10

 

 

Dziesiąty tomik przygód Naruto to przede wszystkim walka pomiędzy Rockiem Lee, a Gaarą. Walka niesamowitej urody. Walka obfitująca w nieprzewidziane zwroty akcji. Walka dynamiczna i do samego końca trzymająca w napięciu.

Podczas bitwy o zwoje zdążyliśmy dowiedzieć się już kilku rzeczy o Gaarze. To oschły i pewny siebie shinobi, dla którego śmierć rywala znaczy naprawdę niewiele. Posiadana przez niego zdolność władania piaskiem to niebagatelny talent. Rock Lee jest jednak bardzo ambitny, a jego nauczyciel Gai pokłada w nim olbrzymie nadzieje. Starcie tych dwóch to gwarancja dobrej rozrywki.

Bardzo dobrze, że walka między dwoma pretendującymi do tytułu chunina uczniami to nie sama wymiana ciosów. Tłem pojedynku jest historia Rocka Lee i to ona buduje nastrój całego starcia. Wielu zapewne chciało poznać lepiej Brewkę i jest ku temu okazja. Ma się rozumieć nie jest to historia banalna i wiele w niej emocji.

Czytając mangę Kishomoto co rusz natrafić można na znaki świadczące o tym, jak wielki wpływ miał na tego artystę Toriyama. "Naruto" czerpie wiele pomysłów z "Dragonballa", ale mimo wszystko jest nową jakością. Coraz ciekawsza okazuje się być intryga, którą gdzieś w tle knuje Orochi-Maru.

Do mangi nie trzeba przekonywać tych, którzy z niecierpliwością oczekują na kolejne odsłony mangi i na kolejne pojedynki ostrzą sobie zęby. Teges, tamteges, "Naruto" jest po prostu fajnym komiksem.

Jakub "Tiall" Syty

" Naruto" tom 10: "Ninja z krwi i kości"
Scenariusz: Masashi Kishimoto
Rysunki: Masashi Kishimoto
Tłumaczenie: Rafał "Kabura" Rzepka
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 01.2005
Wydawca oryginału: Shueisha Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 176
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 13,00 zł

Zakup w