"Miecz nieśmiertelnego"
tomik 4

 

Jak się okazuje kroczenie ścieżką zemsty nie musi trwać długo. Spotkanie Rin z Anotsu, do którego doszło pod koniec poprzedniego tomiku, zupełnie odmieniło naszą bohaterkę. Czy napotkanie na swej drodze Kawakamiego, jednego z Itto-ryu, zburzy to wszystko? Przed nami kolejna bardzo dobra odsłona mangi Samury.

Autor konfrontuje ze sobą dwoje bohaterów, którzy zmienili swoje podejście do świata. Z jednej strony mamy Rin, która jeszcze do niedawna ogarnięta pragnieniem zemsty na oprawcach rodziców, teraz daleka jest chęci krwawego odwetu. Z drugiej strony mamy Kawakamiego, który był łotrem, ale obecnie zdaje się odrzucił przeszłość na rzecz opieki nad synem. Czy ich spotkanie może zakończyć się zawieszeniem broni, czy też może silny afekt, bądź prawdziwa natura konkretnej osoby potrafią zniszczyć nawet najlepsze intencje? Warto sprawdzić, bo Hiroaki Samura dopisuje naprawdę niezły rozdział w życiu Manjego i Rin.

W tym tomiku trochę mniej jest samej walki, więcej dialogów. Mangaka bardzo dobrze radzi sobie z opowiadaną historią, ponadto wystawia swoich bohaterów na próbę, prowokuje ich do przemocy, bawi się nimi, ale wszystko to by powiedzieć kilka słów na temat rezygnacji z zemsty, a właściwie na temat trudności podjęcia takiej decyzji i wszelkich płynących z tego tytułu konsekwencji.

"Dopóki wiatr porusza fale mego serca to nigdy nie przestaną bić skrzydła nienawiści". Postawa wyrażana przez te słowa zostaje tu wyraźnie potępiona, a kierowanie się nimi przedstawione jako prowadzące do upadku. Ciekawa sprawa. Warto przeczytać.

Jakub "Tiall" Syty

" Miecz nieśmiertelnego" tom 4
Scenariusz: Hiroaki Samura
Rysunki: Hiroaki Samura
Tłumaczenie: Maciej Murzyniec
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 02.2005
Wydawca oryginału: Kôdansha Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 232
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 18,00 zł

Zakup w