"Miecz nieśmiertelnego"
tomik 3

 

Tomik drugi nie wyróżniał się. Walka z innym nieśmiertelnym wydawała się być pomysłem zbyt ogranym, tymczasem historia z morderczynią, która czyha na życie Manjego to zupełnie inna jakość. Komiks wart lektury.

Rozgrywka między Manjim, a gejszą, zabójczynią uwikłaną w miłosne przymierze z Anonsu Kagehisą jest wyśmienita. Miłość sącząca nienawiść i doskonałe zdolności szermiercze idące z nią w parze mogą być naprawdę groźne. Otono Tachibana to niesamowita postać, a jak pamiętamy, dopiero teraz przebudziła się w niej prawdziwa siła. Niespodziewający się niczego nieśmiertelny staje przed prawdziwym wyzwaniem. W tym momencie to, jak łatwo Manji daje się momentami pokiereszować jest mało ważne. Liczy się pojedynek, a wspaniałe szkice Hiroakiego Samury dodają wszystkiemu niesamowitego nastroju.

Dwa ostatnie rozdziały to niespodziewana konfrontacja Rin z tym, którego ściga i na którym chce się zemścić - z Anotsu. To ciekawe, że mangaka doprowadził do ich spotkania tak szybko, ale dużo bardziej interesujące jest to, do czego dochodzi między tą dwójką.

Dotychczas manga przemawiała bardziej obrazem niż słowem, tymczasem ten tomik świadczy o tym, że autor potrafi stworzyć pełną emocji historię, którą aż chce się czytać. Tomik kończy pewien rozdział w życiu bohaterów.

Jakub "Tiall" Syty

"Miecz nieśmiertelnego" tom 3
Scenariusz: Hiroaki Samura
Rysunki: Hiroaki Samura
Tłumaczenie: Maciej Murzyniec
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Kôdansha Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 208
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 18,00 zł

Zakup w