"Kenshin" tomik 3

 

Trzeci tomik przygód Kenshina kontynuuje wątek rozpoczęty pod koniec części poprzedniej i opowiada o pomocy, jaką zobowiązują się zaoferować Kenshin i Sanosuke napotkanej Megumi Takani. Dynamiczna akcja i dylemat moralny jednej z postaci. Czyta się bardzo dobrze.

Pomoc nieznajomej wiąże się z wystąpieniem przeciw pewnemu młodemu "przedsiębiorcy", któremu bardzo mocno zależy na odzyskaniu "zguby". Co z tego wynika? Oczywiście kłopoty. Siepacz Battosai wciąż zaskakuje swoimi umiejętnościami, a na jego drodze pojawiają się coraz trudniejsi przeciwnicy. Tym razem są to O-Niwabanshu, czyli wyśmienicie wyszkoleni ninja. Tworząc przeciwników Kenshina mangaka pozwala sobie na eksperymentowanie postaciami. Powołani do życia Hyottoko, czy Hannya to dość oryginalne osobowości, podobnie jak sposoby ich walki.

Tłem do wszystkiego jest skrywana przeszłość Megumi, a także relacje panujące wewnątrz grupy zamieszkującej szkołę walki należącą do Kaoru. Ta część mangi, poświęcona więziom między bohaterami, jest również niezła. Tu jednak wciąż mamy do czynienia z głupimi "minami" bohaterów, kiedy ci np. z jakiegoś powodu są wściekli. To tak im-minus.

Na końcu tomiku, kończąc właściwą akcję w istotnym momencie, autor zamieścił pierwotną wersję pierwszego opowiadania wprowadzającego postać Kenshina - "Wędrowiec". Sympatyczny dodatek dla czytelników, tym bardziej, że poprzez porównanie można lepiej poznać co też chodziło mangace po głowie, kiedy zaczynał pracę nad serią.

Jeśli ktoś jeszcze nie wczuł się w klimat samurajskiej mangi Nobuhiro Watsukiego to najwyższa pora. "Kenshin" właściwie się dopiero rozkręca.

Jakub "Tiall" Syty

"Kenshin" tom 3
Scenariusz: Nobuhiro Watsuki
Rysunki: Nobuhiro Watsuki
Tłumaczenie: Zbigniew Kiersnowski
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Shueisha Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 188
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 16,00 zł

Zakup w